Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 29 czerwca, 2015 Tytuł artykułu

Jubileusz naszych przyjaciół z Czech. Beroun świętuje 750-lecie

Treść artykułu

 

 

 

 

W skali historii miasta Beroun, obchodzącego w tym roku 750 rocznicę pierwszej wzmianki historycznej, wzajemne relacje pomiędzy Beroun i Brzegiem trwają dość krótko, bowiem jedyne 13 lat. Jednak te trzynaście lat dowiodło, że sąsiedztwo i międzypaństwowa współpraca mogą mieć konkretny wymiar. Kiedy w 2002 r. Beroun nawiedziła powódź, mieszkańcy Brzegu wsparli materialnie mieszkańców Beroun, organizując zbiórki darów dla powodzian. Dar serca zaowocował otwartością naszych nowych wówczas przyjaciół. Był ważnym krokiem w budowaniu wzajemnego zaufania i przyjaźni polsko-czeskiej.
 
Obecny na uroczystościach jubileuszu Beroun, Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, w imieniu mieszkańców Brzegu, przekazał na ręce Starosty Mesta Berouna Šárki Endrlovej (odpowiednik stanowiska Burmistrza w polskim ustroju samorządowym) wszystkim mieszkańcom Beroun, z władzami na czele, serdeczne pozdrowienia.
 
– Mam nadzieję że Państwa miasto będzie się stale rozwijać, będzie piękniejsze z roku na rok, natomiast dobre wzajemne relacje między Brzegiem i Beroun będą kontynuowane i rozwijane. Życzę by miasto i jego mieszkańcy byli silni niczym niedźwiedź, którego macie w herbie – powiedział Jerzy Wrębiak.
 
Uroczystości w Beroun, położonego w pobliżu stolicy Czech, zgromadziły wielu artystów oraz przedstawicieli czeskich instytucji państwowych i kościelnych. Byli przedstawiciele parlamentu, episkopatu oraz czołówka praskich artystów teatralnych i filmowych.

 

Byli również obecni przedstawiciele władz samorządowych miast współpracujących z Beroun, czyli z m.in. Goslar (również miasta partnerskiego Brzegu).

Nie zapomnij udostępnić: