Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 października, 2016 Tytuł artykułu

Brzeg gospodarzem Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak gościł w naszym mieście

Treść artykułu

Spotkanie z pedagogami, nauczycielami, pracownikami socjalnymi, policją i strażą miejską z Brzegu, a także delegatami z sąsiednich gmin, było okazją do przedstawienia wstępnego programu wydarzeń, jakie będą realizowane z okazji wybrania naszego miasta na stolicę tegorocznych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Założenia akcji społecznych skierowanych do dzieci i młodzieży, które zostaną przeprowadzone w Brzegu w dniach 14-20 listopada 2016 r. prezentowali pracownicy Biura Rzecznika Praw Dziecka z samym Ministrem Markiem Michalakiem na czele, a także przedstawiciele instytucji brzeskich i Urzędu Miasta w Brzegu wspólnie z Burmistrzem Brzegu Jerzym Wrębiakiem. Spotkanie miało miejsce w ratuszu.

– Brzeg przez cały tydzień listopadowy ma zamienić się w ogólnopolską stolicę praw dziecka z wielkim finałem w dniu 20 listopada – mówi Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. – Brzeg zgłosił się do udziału w konkursie o prawo realizowania wydarzenia, jakim jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W finale znalazły się dwa miasta i muszę przyznać, że Brzeg zaskoczył mnie swoimi inicjatywami, zdolnościami zmobilizowania środowisk pracujących na rzecz dzieci i młodzieży. Od razu było widać, że Państwo potraktowaliście naszą propozycję kompleksowo, a nie jak typowy nakaz płynący z magistratu typu: – proszę coś zorganizować, a potem zobaczymy, co wyjdzie. Państwa oferta była od początku bogata w wydarzenia, w które zaangażowano wiele instytucji z terenu miasta oraz organizacji pozarządowych. Nie mieliśmy wątpliwości, że nasz wybór powinien zmierzać ku Brzegowi!

Minister Michalak przedstawił projekt wydarzeń związanych z profilaktyką skierowaną do dzieci i młodzieży, warsztatami poświęconymi prawom dziecka, a także zajęciami i spotkaniami z różnego rodzaju specjalistami. Wśród osób znanych w kraju do Brzegu przyjadą m.in. Superniania Dorota Zawadzka czy sędzia Anna Maria Wesołowska. Będą koncerty Majki Jeżowskiej, a także spektakl wyreżyserowany przez inspektora policji (w stanie spoczynku), a obecnie doradcę społecznego Rzecznika Praw Dziecka, pana Grzegorza Jacha.

– Idea jest taka, aby o problemach z uzależnieniami, jakie zagrażają młodym ludziom, opowiedzieć z pomocą aktorów pochodzących z Państwa miasta. Każdy może wziąć udział w przedstawieniu. Wystarczą chęci i zgłoszenie się do Brzeskiego Centrum Kultury, gdzie będzie realizowany projekt – mówi Grzegorz Jach.

Podczas spotkania Marek Michalak i Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak zachęcali ośrodki i placówki pedagogiczne do włączenia się w organizację wydarzenia oraz przygotowanie w swoich „murach” programów korespondujących z Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka.

Wcześniej, przed spotkaniem z pedagogami, Marek Michalak i Jerzy Wrębiak rozmawiali z mediami zwracając się o wsparcie w promocji wydarzenia, a także przedstawiając mocne strony projektów realizowanych w Brzegu z okazji właśnie Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

– To dla nas ogromne wyróżnienie, iż Rzecznik Praw Dziecka, Pan Marek Michalak, zdecydował o powierzeniu nam organizacji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Brzeg dysponuje ogromnym potencjałem kulturalno-społecznym skierowanym do dzieci i młodzieży. Nie sposób wymienić tutaj całej działalności realizowanej w mieście, ale z pewnością wszystkie siły będą zmobilizowane, aby tydzień tych wspaniałych wydarzeń, jakie proponuje nam Rzecznik Praw Dziecka, został jak najlepiej wykorzystany. To dla nas nie tylko wyróżnienie, ale także wielka odpowiedzialność, iż będziemy przez kilka dni miejscem, na którym skupią się oczy całej dziecięcej Polski. Już dzisiaj serdecznie zapraszam do naszego miasta, ponieważ atrakcji nie zabraknie – podsumowuje Jerzy Wrębiak.

Burmistrz Brzegu pokazał Ministrowi Michalakowi także miejsce, gdzie będą prowadzone akcje społeczne, w tym salę widowiskową w BCK, stadion miejski i Park Wolności. Rzecznik odwiedził także kościół Św. Mikołaja.

Szczegółowy program wydarzeń już wkrótce. Koordynatorem obchodów ODPD w Brzegu jest pani Marta Elżbieciak z Biura Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o kontakt. Wystarczy przesyłać wiadomość na adres: promocja@brzeg.pl lub marta.elzbieciak@brzeg.pl, a także zadzwonić 77 416 98 45, 77 416 98 01.

Nie zapomnij udostępnić: