Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 18 października, 2016 Tytuł artykułu

Akcja Polskiego Czerwonego Krzyża ,,Chroń Dziecięce Uśmiechy”

Treść artykułu

Polska jest jednym z krajów w Europie o najwyższym poziomie próchnicy wśród dzieci. Stan higieny jamy ustnej polskich dzieci jest bardzo zły i pogarsza się z wiekiem.

Polski Czerwony Krzyż wspólnie z firmą Wrigley Poland, producentem bezcukrowych gum do żucia Orbit i we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej i Grupą LUX MED, zainaugurowali czwartą edycję programu edukacyjno – profilaktycznego „Chroń Dziecięce Uśmiechy”.
Celem programu jest budowanie wśród uczniów szkół podstawowych świadomości, jak ważna jest pielęgnacja zębów oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej.

W dniach 17 – 18 października 2016r. dzięki gościnności Dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu rozpoczęły się bezpłatne przeglądy dentystyczne. W szkole na sali gimnastycznej zostało rozstawionych sześć mobilnych gabinetów stomatologicznych, w których zostanie przebadanych około 700 dzieci z PSP nr 1, PSP nr 3, PSP nr 5 w Brzegu oraz PSP z Łosiowa. Każdy z takich gabinetów jest wyposażony w profesjonalny sprzęt oraz obsługiwany jest przez wyspecjalizowany personel medyczny. Wszystkie dzieci otrzymają zestaw upominkowy –  szczoteczkę, pastę i bezcukrową gumę Orbit oraz informację o stanie swojego uzębienia.

            Wcześniej w ramach akcji przekazaliśmy dla uczniów – uczestników programu 1700 zeszytów edukacyjnych,  w których zawarte są najważniejsze zasady oraz zalety dbania o swoje zęby. Materiały są specjalnie przygotowane z myślą o dzieciach w wieku 5 – 9 lat pt. ,,Ja i moje zęby” oraz w wieku 10-13 lat pt. ,,Ja i mój uśmiech”. Dla nauczycieli przekazaliśmy propozycje zajęć przygotowane w oparciu o wyżej wymienione zeszyty edukacyjne do dwóch grup wiekowych. W trakcie ćwiczeń, gier i quizów dzieci będą zdobywały wiedzę o prawidłowej higienie jamy ustnej.

            Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża serdecznie dziękuje Dyrekcji PSP nr 3     w Brzegu – Panu Piotrowi Rajtarowi i Pani Agacie Wyrwas oraz gronu pedagogicznemu szkoły,       a szczególnie Pani Iwonie Mróz, Pani Jadwidze Skalskiej i Pani Beacie Weiner za zaangażowanie     i sprawną realizację programu.

 

Fotorelacja na fanpage’u PCKBRZEG

 

Nie zapomnij udostępnić: