Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 26 czerwca, 2015 Tytuł artykułu

55 lat działalności brzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Zgoda"

Treść artykułu

 

Uroczystą galę z okazji 55-lecia działalności brzeskiej "Zgody" zorganizowano w Sali Stropowej miejskiego ratusza. Byli obecni przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych z okolicznych regionów kraju, w tym przedstawiciele krajowej rady. Podczas spotkania podsumowano kilkudziesięcioletnią działalność "Zgody", a firmy z nią współpracujące mogły podzielić się doświadczeniem we współpracy przy zarządzaniu nieruchomościami. Specjalne podziękowania za działalność na rzecz mieszkańców miasta, rozwoju bazy mieszkaniowej i jej utrzymaniu, a także życzenia dla spółdzielców, na ręce prezesa zarządu "Zgody" Henryka Wujka, złożył Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

"Zgoda" rozpoczęła działalność 55 lat temu z inicjatywy kilkunastu pracowników ówczesnych Nadodrzańskich Zakładów Przemysłu Tłuszczowego (popularnej olejarni). Do dzisiaj żyje tylko jeden z jej założycieli. Pierwszą inwestycją spółdzielni było małe osiedle przy ul. Słowackiego. Następnie "Zgoda", już jako spółdzielnia międzyzakładowa (potem w działalność spółdzielczą włączały się inne duże zakłady pracy działające w Brzegu), ruszyła z innymi dużymi inwestycjami-np. osiedlem Westerplatte. Kontynuowano też dalszą część przy Słowackiego i Starobrzeskiej. W latach 70. "Zgoda" była spółdzielnią powiatową, budując domy m.in. w Łosiowie czy Lewinie. Dzisiaj te spółdzielnie są samodzielnymi instytucjami.

Ostatnie duże inwestycje "Zgody" to m.in. osiedle w rejonie ul. Wierzbowej (domy jedno i wielorodzinne). Przez kilkanaście ostatnich lat spółdzielnia skupia się na podnoszeniu komfortu mieszkania, czyli ocieplaniu budynków, wymianie sieci, czy obniżaniu kosztów zarządu budynkami, co widać chociażby po zmieniających się elewacjach budynków na brzeskich osiedlach.

 

Nie zapomnij udostępnić: