Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 24 czerwca, 2015 Tytuł artykułu

Remonty na administrowanych przez Gminę Brzeg. Ważna informacja dla mieszkańców i kierowców

Treść artykułu

 

 

 
Koniec remontu ulicy Gen. Andersa
W ramach bieżącego utrzymania dróg gminnych dokończono remont chodnika polegający na wymianie krawężników oraz nawierzchni. Koszt remontu chodnika wyniósł 21 900,00 zł brutto. Ponadto w ramach remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych w dniu 19 czerwca br. wykonano nakładkę na całej szerokości jezdni. Koszt remontu nawierzchni jezdni to ok.  38 000,00 zł brutto.
 
Remont ulicy Zapolskiej
Zakończono remont chodników ulicy Zapolskiej. Remont polegał na wymianie krawężników oraz nawierzchni chodników. Koszt remontu chodników wyniósł niecałe 50 tysięcy złotych brutto.
Ponadto obecnie prowadzony jest remont nawierzchni jezdni, polegający na wzmocnieniu konstrukcji (stabilizowanie gruntu cementem) oraz wykonaniu nakładki bitumicznej na całej szerokości jezdni. Szacunkowy koszt remontu jezdni to ok. 40 tyś zł brutto.
 
Remont chodników ulicy Konopnickiej.
Rozpoczął się remont chodników w ciągu ulicy Konopnickiej. Począwszy od skrzyżowania z ulicą Kusocińskiego do ulicy Fredry w ramach bieżącego utrzymania dróg gminnych rozpoczęto remont chodników, który polegać będzie na wymianie krawężników oraz nawierzchni na kostkę betonową. Z uwagi na duży zakres prac, remont chodników kontynuowany będzie w latach następnych. Szacunkowy koszt pierwszego etapu na odc. Kusocińskiego – Fredry to ok. 25 tyś zł brutto.
 
Ponadto powrócimy do remontów cząstkowych nawierzchni kamiennych w ścisłym centrum miasta. Po zakończeniu prac związanych z remontem kolektora nadodrzańskiego zostanie dokończona ulica Garbarska. Ponadto planowana jest do przełożenia nawierzchnia jezdni i chodników ulicy Zakonnic na odcinku od ul. Reja do ul. Dzierżonia.

 

Nie zapomnij udostępnić: