Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 czerwca, 2015 Tytuł artykułu

Ulica Reja będzie przebudowana. Miasto już szykuje przetarg

Treść artykułu

 
Trwają prace przygotowania procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy przebudowy ulicy Reja w centrum miasta. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, niewykluczone, że droga będzie przejezdna jeszcze w tym roku.
 
Po wygranym procesie o odszkodowanie z wykonawcą ulicy Reja, Gmina Brzeg otrzymała blisko 500 tys. zł. Były to pieniądze za wadliwe wykonanie robót wraz z odsetkami. Droga jest bowiem częściowo nieprzejezdna od połowy 2008 roku. Dlatego niezbędne jest wykonanie nowej podbudowy jezdni na całej długości. Od wjazdu z ulicy Kamiennej, aż do wyjazdu na rynek i ulicę Młynarską.
 
– Dobra wiadomość dla mieszkańców miasta i kierowców jest taka, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a warunki pogodowe umożliwią nam niezakłócone wykonywanie prac, to chciałbym, aby  jeszcze w tym roku można było uruchomić Reja – mówi Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – Aktualnie szykujemy procedurę przetargową, wystąpiliśmy również o wydanie pozwolenia budowlanego. Wcześniej, w trakcie finału sprawy sądowej rozpoczęliśmy wykonywanie projektu ulicy. Chcieliśmy być gotowi na szybkie uruchomienie tego procesu inwestycyjnego, co zresztą się udało. Po zakończeniu procedury wyboru wykonawcy, chcemy przystąpić do robót drogowych.
 

Nie zapomnij udostępnić: