Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 22 czerwca, 2015 Tytuł artykułu

Otwarcie nowej siedziby Stowarzyszenia Chorych na SM i Warsztatów Terapii Zajęcowej (zdjęcia)

Treść artykułu

 

W ciągu zaledwie kilkunastu miesięcy działaczom i członkom Brzeskiego Stowarzyszenia Chorych na SM udało się zmienić zrujnowany budynek po byłej przychodni kolejowej przy ul. 1-go Maja, w piękny obiekt. W budynku urządzono nie tylko pomieszczenia dla stowarzyszenia, ale przede wszystkim dla jego głównej działalności-Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Z pomocą sponsorów, ludzi dobrej woli jak i ciężką pracą samych członków stowarzyszenia, dzisiaj nasze miasto zyskało jeszcze jeden obiekt służący mieszkańcom. Co prawda, jak podkreśla prezes Brzeskiego Stowarzyszenia Chorych na SM Robert Hejman, na razie efekty widoczne są tylko wewnątrz budynku. Na zewnątrz natomiast pozostało jeszcze wiele do zrobienia. WTZ czeka też remont drugiego piętra budynku. Ale to dopiero przyszłość.

Obecny na uroczystości Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak podziękował członkom stowarzyszenia za pracę społeczną na rzecz miasta. Podkreślił, że budynek oddano (użyczenie) w dobre ręce i jak widać dobrze służy on społeczności Brzegu.

Burmistrz Brzegu był też jedną z osób, które uroczyście otworzyły nową siedzibę Stowarzyszenia oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Ta ostatnia placówka, przy okazji świętowania uruchomienia siedziby stowarzyszenia, obchodzi 10-lecie działalności. WTZ to nie tylko pomoc i codzienna opieka nad niepełnosprawnymi, ale również możliwość rehabilitacji dla niepełnosprawnych poprzez różne zajęcia plastyczne, artystyczne, a nawet kulinarne.

Każdy, kto chciałby odwiedzić lub rozpocząć współpracę z brzeskimi WTZ lub stowarzyszeniem może to uczynić odwiedzając nową siedzibę. Przypominamy: dawna przychodnia kolejowa przy ul. 1-go Maja (w pobliżu wiaduktu kolejowego i supermarketu).

 

 

Nie zapomnij udostępnić: