Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 20 czerwca, 2015 Tytuł artykułu

Rowerowy Rajd Przedszkolaka (zdjęcia)

Treść artykułu

 

Po raz kolejny Publiczne Przedszkole nr 5 zaprosiło maluchów i ich rodziców do wspólnej przejażdżki ulicami naszego miasta, w sobotę 20 czerwca. Mali cykliści i ich opiekunowie wyjechali spod Brzeskiego Centrum Kultury, objeżdżając ratusz i docierając do zamku. Następnie kolejnymi ulicami dojechali do mety tegorocznego rajdu, czyli stadionu miejskiego. Całość odbyła się w miłej rodzinnej atmosferze, a o bezpieczeństwo zadbali policjanci i strażnicy miejscy. Władze miasta w imieniu Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka reprezentował, oczywiście na rowerze, zastępca Burmistrza Brzegu Tomasz Witkowski.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Przeczytaj też materiał przygotowany przez Przedszkole:

Rajd Rowerowy Przedszkolaka to wielka impreza plenerowa podsumowująca realizację projektu ,,Dzieci Gminy Brzeg poznają zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym” Organizatorami rajdu było Przedszkole Publiczne nr 5 oraz PTTK oddział Ziemi Brzeskiej.   Rajd wzbudza duże zainteresowanie wśród dzieci, rodziców, absolwentów naszej placówki oraz społeczności lokalnej. Przybywają bardzo licznie, całymi rodzinami, by wspólnie uroczyście przejechać ulicami miasta. W tym roku 20.06.2015r.w sobotę  już po raz ósmy   ruszył Rowerowy Rajd Przedszkolaka. Z  Placu Polonii Amerykańskiej (pod BCK-iem),  wszyscy przejechali na rowerach do Zamku Piastów Śląskich. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć wręczone zostały naszym przedszkolakom odznaki „super przedszkolaka” oraz srebrne i złote odznaki turystyki pieszej PTTK „Siedmiomilowe buty” . Dekoracji dokonał burmistrz Brzegu pan Tomasz Witkowski oraz panujący na zamku książę Jakub.                                                                                                                     
 
Pod eskortą Policji , Straży Miejskiej i służb ratowniczych peleton przejechał na stadion miejski MOSiR . Czekały tu na wszystkich  liczne atrakcje: wręczenie nagród zwycięzcom konkursu na oryginalnie udekorowany rower i strój rowerowy, konkursy sprawnościowe, dmuchane zjeżdżalnie, bezpłatny przegląd rowerków, pokaz sprzętu Policyjnego, ITD, ŻW, PSP, symulatory profilaktyki bezpieczeństwa ruchu drogowego, grochówka i kiełbaski z grilla.                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Ta forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w gronie rodziny i przyjaciół w sobotnie przedpołudnie okazała się  bardzo udana. Zaszczepianie zdrowych nawyków  u  najmłodszych, propagowanie ekologicznych środków transportu, świadomość bezpiecznego poruszania się środkami lokomocji oraz   integracja to dla nas ważne założenia w dobie masowego korzystania z samochodów.
 
Bardzo dziękujemy kierownictwu MOSiR Brzeg za udostępnienie obiektu,  Policji i wszystkim służbom  za bezpieczny przejazd oraz wszystkim sponsorom i ludziom dobrej woli za pomoc w zorganizowaniu rajdu.. Do zobaczenia za rok.
 
B. Kopij
 

 

Nie zapomnij udostępnić: