Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 11 czerwca, 2015 Tytuł artykułu

Brzeskie Przedszkolaki na Wrocławskim Dniu Przedszkolaka!

Treść artykułu

 

 

 
Na zaproszenie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej współpracującego z Urzędem Miejskim we Wrocławiu dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 w Brzegu z grupy III „Słoniątka” dnia 9.06.2015r.wzięły udział  we Wrocławskim Dniu Przedszkolaka reprezentując tym samym Gminę Brzeg. Główne atrakcje czekały dzieci na Rynku Wrocławskim. Były to zabawy interaktywne o charakterze sportowym.   Dzieci przechodziły przez tor przeszkód z pajęczyną, basenem z kulkami i slalomem. Czekając między kolejnymi stanowiskami dzieci zabawiali poprzebierani animatorzy. Byli to bohaterowie ulicy Sezamkowej, Kubuś Puchatek, Kłapouchy, krasnale i szczudlarze.

Potem zwycięzcy otrzymywali pamiątkowe medale i  odbyli prawdziwą sesję zdjęciową. Niezwykłym wydarzeniem było spotkanie dzieci z Prezydentem Wrocławia.
 
Po uroczystościach grupa realizowała swój wcześniej zaplanowany projekt. Otóż, dzieci znając opowiadania o wrocławskich krasnalach starały się odnaleźć ich jak najwięcej. Pod czujnym okiem wychowawców z mapą w ręku tropiły zakamarki miasta. Perełką wśród postaci krasnalowych okazała jedyna krasnalica znajdująca się na 2 peronie Dworca Głównego PKP.
Wizyta w stolicy Dolnego Śląska była niezapomnianą przygodą, wycieczką dziecięcych marzeń.
 
M. Naumowicz
 

 

Nie zapomnij udostępnić: