Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 2 czerwca, 2015 Tytuł artykułu

Więcej urządzeń do sportu i rekreacji. Jesteśmy w projekcie „PZU Trasy Zdrowia”

Treść artykułu

 

 

 
Jedna z największych firm ubezpieczeniowych ufunduje w naszym mieście trasę z urządzeniami sportowo-rekreacyjnymi. Nowy kompleks powstanie w części leśnej Parku Wolności im. Juliusa Peppela.
 
„PZU Trasa Zdrowia” to mini kompleks rekreacyjno – sportowy, którego centralnym elementem jest wytyczona, oznakowana i wyposażona w proste instalacje treningowe ścieżka. Jest przystosowana do bezpiecznego uprawiania prostych ćwiczeń fizycznych. Trasa umożliwia aktywność w dyscyplinach takich jak: bieganie, nordic walking, spacery czy nawet narty biegowe. Na terenie Parku Wolności trasa będzie wiodła po istniejących alejkach gruntowych i asfaltowych, urządzenia zostaną zamontowane przy alejkach w miejscach, gdzie nie rosną drzewa i krzewy.
 
Cała trasa o długości 2,5 km będzie miała kształt pętli, wytyczonej na obszarze leśno-parkowym. Elementy trasy to: duża tablica startowa z regulaminem, mapą i numerami alarmowymi, 9 instalacji treningowych wraz z tablicami informacyjnymi, drążkami itp. (zawierającymi propozycje ćwiczeń dla dzieci, dorosłych i seniorów), duży kierunkowskaz wielofunkcyjny, dwa mniejsze kierunkowskazy.
 
Wszystkie urządzenia montowane na trasie będą wykonane z materiałów naturalnych tj. drewno sosnowe lub drewno dębowe, impregnowane i malowane w naturalnych barwach. Lokalizacja urządzeń  nie spowoduje konieczności dokonania wycinki drzew lub zmiany konfiguracji alejek.
 
PZU zapewnia, że montaż urządzeń obędzie się do połowy września. Gmina Brzeg jest w gronie 30 samorządów, które znalazły się w projekcie PZU Trasy Zdrowia.
 

 

Nie zapomnij udostępnić: