Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 czerwca, 2015 Tytuł artykułu

Rekord świata w Brzegu. Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia!

Treść artykułu

 

 


Rekord świata w biegu na 10 km padł w niedzielę 31 maja br. na stadionie miejskim w Brzegu. Ustanowił go m.in. burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.
 
Bicie rekordu świata było jedną z atrakcji Pikniku Lekkoatletycznego, który w ostatni weekend maja zgromadził wielu miłośników królowej sportu i nie tylko. Było to oczywiście bicie rekordu z przymrużeniem oka. Najlepszy czas na świecie na tym dystansie należy do Kenijczyka Kenenisy Bekele i wynosi 26 minut 17 sekund i 53 setne sekundy. W Brzegu rekord ten pobiło w sumie 26 osób (biegacze amatorzy, m.in. członkowie Klubu Lekkoatletycznego „Kotwica” Brzeg – organizatora pikniku) , które co 200 metrów zmieniało się (większość dwukrotnie). Dystans 10 kilometrów udało im się przebiec w czasie 24 minut i 16 sekund. Wśród rekordzistów byli m.in. olimpijczycy, medaliści mistrzostw świata i Europy – Marek Plawgo i Marcin Jędrusiński. Na ostatniej zmianie pobiegł burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Na metę wbiegł w asyście pozostałych zawodników. Zmaganiom biegaczy przyglądała się licznie zgromadzona publiczność, a wśród widzów była reprezentantka Polski w lekkiej atletyce Urszula Włodarczyk.
 
Innymi atrakcjami podczas Pikniku lekkoatletycznego, który odbywał się pod patronatem burmistrza Brzegu, były m.in. sportowe zawody rodzinne, a także różnego rodzaju pokazy i stoiska. Na jednym z nich otrzymać można było „pudełko życia” – to projekt skierowany do seniorów, osób niepełnosprawnych i samotnych (realizowany w Brzegu przez Stowarzyszenie „Zdrowie” i burmistrza).  W takim pudełku umieszczone są m.in. informacje o przebytych chorobach danej osoby, lekach jakie zażywa, czy dane kontaktowe osób najbliższych.
 
„Pudełko życia” to opakowanie opatrzone specjalną naklejką, które powinno znajdować się w lodówce, ponieważ znajduje się ona prawie w każdym domu, prawie zawsze w kuchni lub w przyległym pomieszczeniu. Pomysłodawcy proponują by umieścić pudełko na półce na drzwiach lodówki.
 
Informację o znajdującym się w mieszkaniu „Pudełku życia” służby niosące pomoc uzyskują już przy drzwiach wejściowych. Od ich wewnętrznej strony (od strony mieszkania) należy umieścić naklejkę z taką informacją, naklejka znajduje się w komplecie razem z pudełkiem. Informacja „Pudełko życia znajduje się w lodówce” jest sygnałem dla ratowników, że stan zdrowia osoby wymaga szczególnej pomocy, a szczegółowe informacje dostępne są w pojemniku oznaczonym drugą naklejką.
 
Od 1 czerwca 2015r. „pudełka życia” w Brzegu rozprowadzane są w dwóch punktach:
·                Sekretariat Zespołu Szkół Medycznych, ul. Ofiar Katynia 25 w Brzegu;
·                Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu, ul. Jabłkowa 5.
 
S.M.

 

Nie zapomnij udostępnić: