Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 28 września, 2016 Tytuł artykułu

Ulica Małujowicka zmienia wygląd. Są efekty wspólnej inwestycji samorządowej

Treść artykułu

Prace drogowe trwają na ciągu komunikacyjnym ulic Wyszyńskiego i Małujowickiej. Szczególnie na tej ostatniej najlepiej widać efekty prac. Jest nowa jezdnia i chodniki. Niebawem będzie montowane oświetlenie.

Inwestycja jest współfinansowana przez Gminę Brzeg, Powiat Brzeski i Gminę Skarbimierz (całość prac to ponad 4,7 mln zł). Na terenie gminy Skarbimierz prace będą wykonywane na odcinku jezdni prowadzącej przez Zielęcice i Małujowice.

– Po przebudowie, ulica Małujowicka zyskała nową jakość. Pierwsze efekty prac bardzo cieszą, szczególnie, że poprawi się w tym miejscu bezpieczeństwo pieszych – mówi Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który wizytował stan robót. – Chodnik wyposażony jest w barierę, a na dodatek na całym ciągu będzie montowane nowe oświetlenie, co wpłynie na bezpieczeństwo po zmroku. Szczególnie mam tu na myśli mieszkańców powstającego w pobliżu osiedla oraz działkowiczów.

Burmistrz przypomina, że prace trwają także na kolejnej wspólnej inwestycji Gminy Brzeg i Powiatu Brzeskiego-części chodnika przy ul. Piastowskiej. To kontynuacja robót, które były w minionym roku.Zdjęcia z odcinka pomiędzy wjazdem do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 a wejściem do Parku Centralnego z aktualnego stanu prac, zobacz poniżej:

Nie zapomnij udostępnić: