Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 31 maja, 2015 Tytuł artykułu

Rafał Klimuntowski wyśpiewał Grand Prix Festiwalu Piosenki Angielskiej (foto)

Treść artykułu

 

Nastolatek z Dzierżoniowa (na zdj.) akompaniując sobie na gitarze zachwycił jurorów i publiczność wykonaniem autorskiej kompozycji pt. Unreal. Nagrodę, czyli statuetkę Grand Prix 22. Festiwalu Piosenki Angielskiej wręczył mu Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Tym razem 22. edycja Festiwalu Piosenki Angielskiej przebiegała w kilku miejscach. Przesłuchania konkursowe odbywały się w Brzeskim Centrum Kultury, koncerty gwiazd z Centrum Kultury i Sztuki Impart we Wrocławiu, a finał na dziedzińcu Muzeum Piastów Śląskich, gdzie wystąpiła grupa Z Star. W ten sposób, jak podkreślają otwierają się nowe możliwości dla samego rozwoju Festiwalu, a także możliwość współpracy z Wrocławiem, jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

W kat. dziecięcej jury festiwalu przyznało nagrody: Julii Biłek z Katowic (I miejsce), Wojtkowi Stefanowskiemu (II miejsce) oraz Emilii Golec z Kamiennika.

W kat. młodzieżowej triumfowała brzeżanka Elżbieta Łoboda (uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych) i Malwina Jańta (miasto Złotoryja).

Wśród zespołów wyróżniono grupę Tam z Zielonej Góry.

Miłym akcentem było wykonanie przez Sylwię Grzegorzewską utworu na 25-lecie jej szkoły, czyli II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu, współorganizatora FPA.

Dodajmy, że Brzeg jest sponsorem i współorganizatorem FPA. Przypomnijmy, że od początku imprezę organizuje i współtworzy jako Dyrektor Generalny FPA, Wojciech Toporowski, filolog angielski, znany nauczyciel i działacz społeczny.

 

Nie zapomnij udostępnić: