Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 25 września, 2016 Tytuł artykułu

Urodziny Księżniczki. Bal książęcy na brzeskim zamku (zdjęcia)

Treść artykułu

W prawdziwie książęcym stylu, pełnym przepychu rodem z renesansu, smaku tradycyjnych staropolskich potraw, a przede wszystkim porządną dawką humoru bawili się uczestnicy urodzin księżniczki. Wydarzenie, które było połączeniem rodzinnego festynu z pokazem kunsztu artystycznego dzieci, młodzieży oraz ich nauczycieli ściągnęło na dziedziniec zamku tłumy brzeżan. Trzeba przyznać, że organizatorzy wydarzenia – nauczyciele, dzieci i rodzice z Publicznego Przedszkola nr 10 zadbali o najdrobniejsze szczegóły. Były zatem tańce historyczne, prezentacje rycerskich strojów a nawet muzyka z epoki, wykonywana przez krakowskich artystów.

W rolę księżnej wcieliła się miłościwie nam panująca Księżna Brzeska Karolina Dorociak, a jej mężna, Księcia Jerzego odtwarzał Grzegorz Kapela, Książę Brzeski kadencji 2013-2014. O humor gości zamkowych dbała aktorka Zuzanna Zazulin, a u stóp pary książęcej nie zabrakło nawet legendarnego psa.

Klucze do miasta symbolicznie przekazał parze książęcej Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który na finał wydarzenia wręczył nagrody, m.in. w konkursie na najlepszy strój dla rodziny biorącej udział w zabawie. Burmistrz podziękował także wszystkim organizatorom i współorganizatorom wydarzenia,w tym całej społeczności PP nr 10. Wyraził nadzieję, że w przyszłości będzie można liczyć na udział tak zacnych aktorów w wydarzeniach miejskich.

Należy wyjaśnić, że Urodziny Księżniczki to autorski pomysł Publicznego Przedszkola nr 10, Jany Koronkiewicz oraz Pawła Kozerskiego. Partnerami wydarzenia było Muzeum Piastów Śląskich oraz Rada Rodziców Zespołów Artystycznych Klubu 1. Pułku Saperów w Brzegu. Wydarzenie jest częścią realizowanego przez placówki projektu Eduko pn. „By czas nie przyćmił przeszłości. Renesans”, finansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016–2018 oraz budżetu Województwa Opolskiego w ramach realizacji zadania pn. „Edukacja kulturowa Opolszczyzny – Eduko 2016–2018”.

Współorganizatorami wydarzenia na dziedzińcu byli także: dyrekcja Muzeum Piastów Śląskich, Brzeskie Centrum Kultury, Klub Wojskowy. Projekt wspomagają także Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak i Marszałek Opolszczyzny.

W tym miejscu wypada pogratulować organizatorom i współorganizatorom sukcesu, jakim było wydarzenie. Mamy nadzieję, że za jakiś czas para książęca i ich poddani z PP nr 10 zaproszą nas na nowe równie ciekawe wydarzenia!

Zobacz zdjęcia z Urodzin Księżniczki.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: