Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 21 maja, 2015 Tytuł artykułu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje: są zmiany nazw węzłów autostradowych na Opolszczyźnie

Treść artykułu

 

 


 
 
Do końca maja 2015 roku zostaną zmienione nazwy węzłów na opolskim odcinku autostrady A4. Nowe, czytelniejsze nazwy węzłów wprowadzamy dla lepszej orientacji użytkowników autostrady.
Do tej pory węzły były oznakowane numerami (według kilometraża, w którym się znajdowały) i dla wielu korzystających z autostrady było to oznakowanie niewiele mówiące. Zwyczajowe nazewnictwo stosowane na większości map (np. „Prądy”, „Dąbrówka”, „Przylesie”) także było nieczytelne dla osób spoza regionu.
Przy obecnej zmianie nazw węzłów kierowano się zasadą, aby nazwa była kojarzona z największą miejscowością znajdującą się w pobliżu autostrady, do której prowadzą drogi krzyżujące się z A4 na tym węźle (np. Kędzierzyn-Koźle, Brzeg). Rozwiązanie zastosowane na opolskim odcinku autostrady A4 wprowadzamy wzorem rozwiązań europejskich oraz takich, jakie są – lub w najbliższym czasie będą – na innych polskich autostradach i drogach ekspresowych.
Wymiana tablic z nazwami węzłów odbywać się będzie bez utrudnień dla ruchu na autostradzie. Zmiana nazewnictwa węzłów wymaga jednak ustawienia nowych konstrukcji pod tablice z nazwami, dlatego operacja ta zajmie kilka dni. O dokładnym terminie jej rozpoczęcia będziemy informowali na bieżąco.
Poniżej przedstawiamy stare i nowe oznakowanie węzłów na opolskim odcinku A4.
 
M. Wandrasz, GDDKiA Oddział Opole
 
 

 

Nie zapomnij udostępnić: