Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 11 maja, 2015 Tytuł artykułu

Książę Jakub na pocztówce promującej Księstwo Brzeskie

Treść artykułu

 

 

 
Widokówka z podobizną Księcia Brzeskiego Jakuba Rusa robi furorę wśród turystów. Okazała się jednym z hitów na stoisku Gminy Brzeg podczas ostatnich Targów Kwiatowych i Święta Powiatu Brzeskiego.
 
Jak mówią pracownicy Brzeskiego Centrum Kultury (wydawcy widokówki), pomysł zrodził się w ostatniej chwili, tuż przed zmontowaniem brzeskiego stoiska na Święcie Powiatu Brzeskiego.
 
– Uznaliśmy, że turyści, mieszkańcy oraz wszyscy, którzy odwiedzą w przyszłości Brzeskie Centrum Kultury i Punkt Informacji Turystycznej, a przede wszystkim nasze piękne miasto Brzeg, muszą mieć możliwość wysłania pozdrowień z Księstwa Brzeskiego. A jakieś inne mogą być pozdrowienia z Księstwa, niż z wizerunkiem naszego przystojnego i utalentowanego Księcia! – uśmiecha się Jacek Ochmański, dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury.
 
Na awersie widokówki jest podobizna Księcia z okresem jego panowania, natomiast na rewersie miejsce na znaczek pocztowy, adres oraz krótką korespondencję.
Widokówkę można nabyć w Punkcie Informacji Turystycznej (rynek-ratusz). W ciągu najbliższych dni zostanie ustalona jej cena. Jak zapewnia dyrektor Ochmański będzie to symboliczna kwota, nie przekraczająca maksymalnie 1,5-2 zł.
 
Dodajmy, że autorem zdjęcia oraz części oprawy graficznej widokówki jest Roman Baran, znany brzeski fotografik, instruktor BCK.O całość kompozycji pod względem graficznym zadbała i zaprojektowała Beata Staszczyk, artysta plastyk i instruktor BCK.
 
 
 

 

Nie zapomnij udostępnić: