Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 10 maja, 2015 Tytuł artykułu

Brzeg promował się podczas Święta Powiatu Brzeskiego

Treść artykułu

 

Nie pożałował ten, kto odwiedził w sobotę (9 maja) stoisko Gminy Brzeg, podczas Święta Powiatu Brzeskiego w Łosiowie. Na terenie Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbywała się doroczna impreza-Wiosna Kwiatów-połączona właśnie ze świętem naszego samorządu powiatowego. Podczas imprezy prezentowały się również inne gminy powiatu.

Na naszym stoisku (zorganizowanym dzięki zaangażowaniu, jak zawsze niezawodnych w tych sprawach, pracowników Brzeskiego Centrum Kultury) można było skosztować pysznego ciasta, kawy czy herbaty. Porozmawiać z dworzanami Księstwa Brzeskiego, a także wykonać sobie fotografię na tronach książęcych. Na stoisku były również materiały informacyjne dotyczące turystyki i rekreacji w naszym mieście, oferty kulturalnej. Zainteresowani mogli poznać historię miasta.

 

Promowaliśmy również naszego nowego Księcia Brzeskiego Jakuba Rusa, poprzez okolicznościowe widokówki, wykonane z podobizną Księcia z berłem i koroną. Nie zabrakło oczywiście występów i prezentacji artystów z BCK. Na stoisku był również obecny Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który odwiedził również inne stoiska gmin powiatu brzeskiego oraz spotkał się z delegacją samorządowców z powiatów partnerskich powiatu brzeskiego z Ukrainy oraz Niemiec (Kusel).

Dla zainteresowanych dodajmy, że widokówkę z podobizną Księcia można nabyć w Punkcie Informacji Turystycznej przy Brzeskim Centrum Kultury mieszczącym się w samym centrum Brzegu, czyli ratuszu (parter, wejście od frontu ratusza-przez dziedziniec).

 

 

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: