Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 2 maja, 2015 Tytuł artykułu

Dzień Flagi w Brzegu

Treść artykułu

Tradycyjnie na dziedzińcu Muzeum Piastów Śląskich mieszkańcy, wojsko, przedstawiciele władz samorządowych oraz delegacji zagranicznych z miast partnerskich Brzegu (czeskie Beroun i niemieckie Goslar), uczcili Dzień Flagi.Poza uroczystym podniesieniem flagi państwowej, zebrani mogli obejrzeć defiladę kompanii reprezentacyjnej 1. Brzeskiego Pułku Saperów oraz występ artystów z Klubu Wojskowego.

Podczas uroczystości odznaczeniami w docenieniu zasług na rzecz współpracy z kombatantami odznaczeni zostali: Starosta Brzeski Maciej Stefański i naczelnik wydziału promocji powiatu oraz pełnomocni starosty ds. kombatantów Brygida Jakubowicz.

Na dziedzińcu zamku obecni byli również przedstawiciele delegacji z miast partnerskich Brzegu oraz przedstawiciele władz samorządowych naszego miasta z Burmistrzem Brzegu Jerzym Wrębiakiem na czele.
       

Dodajmy, że przedstawiciele Goslar i Beroun goszczą w naszym mieście z okazji przypadającej w tym roku 15 rocznicy podpisania porozumienia o współpracy partnerskiej Brzeg-Goslar.

Goslar jest miastem, w którym po II wojnie światowej osiedliła się znaczna część mieszkańców Brzegu żyjących w mieście do 1945 roku. 
 

Zobacz zdjęcia z uroczystości.

Nie zapomnij udostępnić: