Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 6 września, 2016 Tytuł artykułu

Informacja dla właścicieli psów.

Treść artykułu

Właściciele psów!

Informujemy, iż w ramach kontynuacji działań edukacyjnych skierowanych do właścicieli czworonogów, ponownie dokonano zakupu woreczków biodegradowalnych do zbierania psich odchodów pozostawionych na chodnikach, skwerach czy trawnikach, które można bezpłatnie otrzymać w Urzędzie Miasta w Biurze Urbanistyki i Ochrony Środowiska (budynek „B”, parter pok. 12).
Ponadto na terenie Brzegu, w rejonie ulicy Makarskiego zamontowano 3 nowe kosze na psie odchody, które ułatwią właścicielom psów sprzątanie po swoim pupilu. Łącznie na terenie miasta znajduje się obecnie 33 kosze na psie odchody.
Zachęcamy do sprzątania po swoich pupilach i nie pozostawiania po nich nieczystości na chodnikach czy terenach zieleni.
Prosimy również o nie dewastowanie tych pojemników, gdyż dla poprawy higieny i estetyki miasta zakupiono je z pieniędzy publicznych.
O zaistniałych przypadkach dewastacji naszego wspólnego dobra, proszę powiadamiać Policję (997) lub Straż Miejską (077 4160660).
Ponadto przypominamy Państwu, że zgodnie z obowiązującymi przepisami właściciel zwierzęcia jest zobowiązany do natychmiastowego uprzątnięcia zanieczyszczeń po swoim pupilu z miejsc przeznaczonych do użytku publicznego.
Pamiętajmy, że od nas zależy w jakim środowisku żyjemy.

BURMISTRZ
Jerzy Wrębiak

Nie zapomnij udostępnić: