Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 kwietnia, 2015 Tytuł artykułu

Brzeg wygrał proces sądowy z firmą drogową-wykonawcą ulicy Reja

Treść artykułu

 

 

 
Przedsiębiorstwo ma zapłacić miastu 249 zł plus odsetki – orzekł 15 kwietnia Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. Oznacza to koniec blisko sześcioletniej batalii sądowej Brzegu z dolnośląską firmą o niewłaściwe wykonanie jednej z centralnych ulic w naszej gminie.
 
Wyrok jest prawomocny, co oznacza, że przedsiębiorstwo nie może się już od niego odwołać. Firma ma zapłacić miastu 249 tys. zł plus odsetki od tej kwoty za blisko sześć lat. Wrocławski Sąd Apelacyjny zmienił bowiem wyrok sądu I instancji (Sądu Okręgowego w Opolu) z czerwca minionego roku orzekający na rzecz gminy jedynie 190 tys. zł. Zarówno Brzeg jak i wykonawca złożyli odwołanie od tego wyroku.
 
– Wyrok nas zadowala. Cieszymy się, że sprawa nareszcie została rozstrzygnięta – mówi Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – Społeczeństwo oczekiwało na rozstrzygnięcie w tej sprawie, nawet w ostatnim czasie termin ogłoszenia wyroku był kilkakrotnie przesuwany. Zatem cieszymy się i przystępujemy do działania. Zleciliśmy już wykonanie dokumentacji projektowej, która pozwoli nam wykonać ulicę Reja i przywrócić ją do stanu używalności. Po wykonaniu dokumentacji będą przeprowadzone procedury przewidziane prawem, związane m.in. z wyborem wykonawcy robót. Dlatego też dzisiaj trudno mówić o konkretnym terminie przywrócenia ulicy do ruchu, ale działania-jak już powiedziałem-zostały rozpoczęte. Myślę, że mieszkańcy będą z tego zadowoleni. Przypomnę również, że z chwilą kiedy objąłem funkcję Burmistrza Brzegu miałem do rozważenia kilka wariantów: dalszy proces sądowy albo porozumienie z wykonawcą. My ze swojej strony zaproponowaliśmy kompromis. Nie udało się go jednak osiągnąć, dlatego też jedynym wyjściem było kontynuowanie sporu sądowego i oczekiwanie na rozstrzygnięcie, z którego jesteśmy zadowoleni.
 
 

 

Nie zapomnij udostępnić: