Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 kwietnia, 2015 Tytuł artykułu

PCK przekazało rowery dla potrzebujących brzeżan

Treść artykułu

 

 

Miła uroczystość miała miejsce we wtorek (7 kwietnia) w gabinecie Burmistrza Brzegu. Przedstawiciele Opolskiego Oddziału Okręgowego i brzeskiego Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża przekazali trójce mieszkańców naszego miasta rowery trzykołowe.
– Sprzęt spełnia ważną rolę: pomaga w rehabilitacji i poprawieniu sprawności fizycznej – wyjaśniła Danuta Pilipczuk, dyrektor Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK. – Miesięcznie zamierzamy przekazywać w województwie 10 takich rowerów. Do Brzegu na razie trafiły trzy. Wcześniej przekazaliśmy podobny sprzęt w Opolu. Natomiast w ciągu najbliższych dni obdarujemy niepełnosprawnych  mieszkańców Prószkowa, Kietrza i Dobrzenia Wielkiego.
– Przeciętnemu człowiekowi mogłoby się wydawać, że to po prostu tylko rowery. Dla nas natomiast takie prezenty są czymś więcej, ponieważ służą nam w codziennym życiu. Taki sprzęt był dla nas za drogi do samodzielnego nabycia, dlatego tym bardziej cieszymy się z prezentu – podkreślała jedna z osób, która otrzymała rower.
Obdarowane osoby zostały wytypowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu.
– Służymy wszelką pomocą dla wszystkich organizacji pozarządowych chcących działać na rzecz lokalnej społeczności. Serdecznie dziękujemy PCK, że wspomaga naszych mieszkańców – podkreślał Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.
Za naszym pośrednictwem PCK kieruje również apel do mieszkańców miasta o pomoc w zbieraniu odzieży, która następnie zostanie przeznaczona na cele statutowe organizacji, czyli m.in. wsparcie osób potrzebujących i ubogich, na obsługę projektów pomocowych i edukacyjnych. Niebawem na ulicach Brzegu pojawią się pojemniki na odzież oznaczone logo PCK, które są własnością Polskiego Czerwonego Krzyża. Będzie można do nich  wrzucać odzież.
 
– Jesteśmy największą i najstarszą organizacją pomocową w naszym kraju. Nie otrzymujemy żadnego stałego wsparcia w postaci środków publicznych. Dla realizacji celów potrzebujemy środki, które planujemy pozyskać poprzez zbiórkę tekstyliów do naszych pojemników – mówi Danuta Pilipczuk. – Działania nasze  skierowane są przede wszystkim do osób potrzebujących z terenu województwa opolskiego. Pomagamy finansując obiady w szkołach, zakupując wyprawki szkolne, organizując wypoczynek letni, przygotowując paczki świąteczne, zakupując sprzęt rehabilitacyjny, leki, itp.

 
W uroczystości w gabinecie Burmistrza Brzegu uczestniczyli również przedstawiciele zarządu rejonowego PCK w Brzegu w osobach Wioletty Wrębiak-Zięby i Waleriana Twardzika.

 

Nie zapomnij udostępnić: