Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 kwietnia, 2015 Tytuł artykułu

Turniej Szachowy z okazji 70-lecia PSP Nr 1 w Brzegu

Treść artykułu

 

 


W dniu 27 marca 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Brzegu odbył się I-szy Jubileuszowy Turniej Szachowy z okazji 70-lecia PSP Nr 1 "Żeromski też grał w szachy" pod Patronatem Burmistrza Brzegu. Do udziału w turnieju zostały zaproszone wszystkie brzeskie przedszkola i szkoły podstawowe, również Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Św. Tomasza z Akwinu. Był to pierwszy międzyszkolny turniej szachowy zorganizowany w naszym mieście, na który zostały zaproszone również dzieci przedszkolne.
 
W turnieju zagrało 26 zawodników, w tym 12 przedszkolaków. Turniej odbył się na sali gimnastycznej PSP 1, gdzie przygotowany został również kącik odpoczynku i zabawy, głównie z myślą o najmłodszych zawodnikach oczekujących na kolejną rundę. Dzieci miały również okazję zagrać w "szachy na dywanie", które są świetną zabawą łączącą aktywność ruchową z umysłową. Na zajęciach plastycznych uczniowie PSP Nr 1 przygotowali prace o tematyce szachowej, których wystawę można było pooglądać podczas turnieju.
 
Na zakończenie wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody, natomiast najlepsi zawodnicy puchary i medale w 8 kategoriach. Turniej wygrał Piotr Kogut z PSP 3, który zgromadził 5 z 6 możliwych punktów, drugi był uczeń PSP 1 – Dariusz Marszałek uzyskując również 5 punktów, trzecie miejsce zajął Franciszek Selak (PSP 8) z 4,5 punktami. Wśród przedszkolaków najlepszy okazał się Mateusz Małecki z PP 4, który zdobył 3,5 pkt. W kategorii dziewcząt najlepsza była Małgorzata Dąbrowska uczennica PSP 1 (3,5 pkt.). Najmłodszy zawodnik Maciej Andruchowicz z PP 7 miał 5 lat i zdobył 2,5 pkt. w nagrodę za odwagę i piękną postawę otrzymał pamiątkową statuetkę.
 
Wielkie brawa należą się wszystkim uczestnikom turnieju – dla większości z nich był to pierwszy turniej w życiu!
 
Ludwika Marszałek (Rada Rodziców przy PSP 1 w Brzegu)

 

Nie zapomnij udostępnić: