Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 28 marca, 2015 Tytuł artykułu

Sukcesy brzeżan na Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Taekwon-do I.T.F.

Treść artykułu

 
W sobotę 28 marca 2015 w Złotoryi odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa  Juniorów Młodszych i Juniorów w Taekwon-do I.T.F. , dla juniorów młodszych była to II eliminacja do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, natomiast dla juniorów II eliminacja do Mistrzostw Polski Juniorów.
 
Organizatorem zawodów był Sportowa Akademia Taekwon-do z Jawora i Okręgowy Związek Taekwon-do we Wrocławiu.
 
W zawodach wzięło udział  ponad 200 zawodników z 16 ośrodków reprezentujących 10 klubów z województwa dolnośląskiego, lubuskiego i opolskiego, wśród nich 11 reprezentantów Klubu Centrum Taekwon-do I.T.F. z Wrocławia w tym 6 trenujących w filii Klubu w Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzegu.                                                                                                                                                 
  W kategorii wiekowej młodzików wystartowali Olimpia Malik, Michał Michalak i Michel Żukowska. Bardzo dobry start zaliczyła O. Malik, w konkurencji układów stopni powyżej 6 kup dziewcząt, zdeklasowała rywalki i zdobyła złoty medal. Michał Michalak i Michel Żukowska debiutujący na zawodach taekwon-do, mimo bardzo ambitnej postawy, niestety musieli uznać wyższość swoich przeciwników i odpadli w eliminacjach.
 
W kategorii wiekowej juniorów młodszych z Brzegu wystartowali: Bartosz Dąbkowski i Michał Kadłubowski.
 
W konkurencji walk mężczyzn w kategorii do 58 kg udany występ zaliczył  Michał Kadłubowski, po bardzo dobrych walkach zajął ostatecznie trzecie miejsce, powtórzył   tym samym swój wynik z pierwszej eliminacji. Drugi nasz zawodnik, w tej kategorii wagowej, Bartosz Dąbkowski, niestety odpadł w eliminacjach.
 
W kategorii wiekowej juniora z Brzegu nasz Klub reprezentował Dorian Kondrajczak.
 
Dorian Kondrajczak, najbardziej doświadczony wśród naszych reprezentantów,  wystartował w konkurencji walk indywidualnych mężczyzn w kategorii do 62 kg. Dorian kolejno pokonywał rywali i ostatecznie zajął pierwsze miejsce, zdobywając tym samym złoty medal w tej kategorii, do tego medalu dołączył srebro w konkurencji układów stopni mistrzowskich.                                                                                                                                                                                                                                                     
 
Wielkie brawa dla wszystkich zawodników!

Z. Sęp

Nie zapomnij udostępnić: