Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 25 sierpnia, 2016 Tytuł artykułu

Finał siatkówki i ringo w niedzielę 28 sierpnia

Treść artykułu

W minioną niedzielę miał się odbyć ostatni akt V Brzeskiej Wakacjady 2016. Obfite opady deszczu stanęły jednak na przeszkodzie i na zakończenie letnich rozgrywek musimy poczekać do najbliższej niedzieli (28 sierpnia). Na boisku do sportów plażowych na Stadionie Miejskim o godzinie 11.00 odbędzie się turniej finałowy siatkówki plażowej Beach BALS, a o godzinie 14.00 zawody Brzeskiego Ringo. Dla chętnych gry w ringo to dobra informacja, bo czas na zapisy przedłużył się do najbliższego czwartku (25 sierpnia).

W finale siatkówki plażowej najpierw zobaczymy dwa półfinały, w których zmierzą się zespoły Wojciech Zakonek, Dawid Kordysz i Kamil Waliszewski z Oławy oraz Daniel Szeliga i Paweł Włodek z Jelcza-Laskowice,  a następnie Dariusz Kałuziński, Wiktor Czerep i Tomasz Makarewicz oraz Robert Banasiuk i Łukasz Stawierski (oba zespoły z Brzegu).

Zapraszamy do zgłaszania się na ringo

W ringo grają zespoły dwuosobowe, z możliwością powiększenia zespołu do trzech zawodników i gra się dwoma kółkami ringo jednocześnie, co sprawia, że jest to szybka i niezwykle ciekawa gra.

Uczestnicy:

– kategoria open.

– 2 zawodników + ewentualny handicap jako 3. zawodnik do 14. roku życia (urodzony w 2002 lub młodszy) lub kobieta + ewentualny rezerwowy (w trakcie meczu nie można dokonywać zmian).

System rozgrywek:

– dostosowany do liczby zgłoszonych zespołów.

Najważniejsze zasady:

– Gra odbywa się na boisku do siatkówki plażowej i gra się dwoma kółkami ringo.

– Celem gry jest zdobycie 15 punktów, jeśli przeciwnik wyrównał wynik do stanu 14:14 – celem jest zdobycie 2 punktów przewagi, przy stanie

16:16 zwycięża zespół zdobywający 17 punkt.

– Kółko może być chwytane tylko jedną ręką i tą samą ręką musi być odrzucone, nie wolno chwytać 2 kółek w jedną rękę.

– Schwytane kółko powinno być odrzucone jak najszybciej, celowe przetrzymywanie kółka sędzia sygnalizuje gwizdkiem lub komendą „stop” i karze utratą punktu.

– Przy chwycie kółka w miejscu – wolno wykonać wykrok dowolną nogą i oderwać stopę drugiej od podłoża, bez prawa jej postawienia przed odrzuceniem kółka. W każdej innej sytuacji – po zatrzymaniu się wolno jedynie oderwać dowolną stopę od podłoża, bez prawa jej postawienia przed odrzuceniem kółka.

Zgłoszenia:

– najpóźniej do czwartku przed zawodami (skład zespołu z zaznaczonymi zawodnikami do 14. roku życia, miejscowość pochodzenia zespołu, numer telefonu kapitana) – na adres aquapark@brzeg.pl

Na miejscu zawodów trzeba się zgłosić pół godziny przed ich rozpoczęciem w celu weryfikacji, nie zweryfikowani uczestnicy nie wezmą udziału w zawodach.

UWAGA!!!

W rozgrywkach mogą brać udział wszyscy chętni i udział w nich jest dobrowolny. Osoby niepełnoletnie mogą grać tylko po okazaniu pisemnej zgody rodziców. Drużyny i zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie i występują w rozgrywkach na własną odpowiedzialność. Organizatorzy nie zapewniają napojów.

Szczegóły na www.stadion.brzeg.pl/mosir

i pod numerem telefonu 504 197 872.

e-mail: aquapark@brzeg.pl

Nie zapomnij udostępnić: