Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 maja, 2015 Tytuł artykułu

Jakub Rus nowym Księciem Brzeskim kadencji 2015-2016!

Treść artykułu

Kuba Rus (z lewej na zdjęciu), student budownictwa, aktor znany z widowisk realizowanych w Brzeskim Centrum Kultury, obieżyświat, członek bractwa rycerskiego, został wybrany nowym Księciem Brzeskim. Jego kadencja potrwa do 1-go maja 2016 roku.

Wybory zostały przeprowadzone na dziedzińcu Gimnazjum Piastowskiego, czyli dawnej uczelni rodu Książąt Piastowskich. Kandydaci prezentowali się mieszkańcom miasta i turystom kilkukrotnie: śpiewając, recytując, a nawet tańcząc. Drugi z kandydatów-Michał Rabenda (na zdjęciu z prawej)-to muzyk. Jest gitarzystą, wokalistą, autorem tekstów. Ma własny zespół-Olven.

– Zachęcam do głosowani na Kubę, bo to fajny gość – uśmiechał się Michał.

Jakub nie był dłuży rywalowi i ze sceny apelował do wyborców: – Michał jest fajniejszy ode mnie, dlatego warto go wybrać Księciem.

Głosowanie odbyło się na takich samych zasadach, jak w ubiegłym roku. Kartę do głosowania otrzymywał każdy, kto zgłosił się do komisji wyborczej. W jej składzie byli radni Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz niezawodni, jak zawsze, harcerze z hufca Brzeg i Grodków. Przez dwie godziny na oddanie głosu zdecydowały się 172 osoby. 90 głosów zostało oddanych na Kubę, natomiast 80 na Michała. 2 głosy były nieważne.

W ten oto sposób wyłoniono miłościwie nam panującego przez najbliższy rok Księcia Kubę. Klucze do bram miasta przekazał mu Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który życzył sukcesów w sprawowaniu tej funkcji.

– Dziękuję za oddane głosy i myślę, że razem będziemy promować Brzeg. Ja i oczywiście Michał, jako mój zastępca i namiestnik – oznajmił poddanym swoją pierwszą decyzję Książę Kuba.

Zobacz galerię zdjęć z wyborów Księcia.

 

Nie zapomnij udostępnić: