Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 29 marca, 2015 Tytuł artykułu

Prezes Polskiego Związku Koszykówki z wizytą w Brzegu

Treść artykułu

 

 

 
W ostatni weekend marca wizytujący najważniejsze ośrodki koszykarskie na Opolszczyźnie Prezes Polskiego Związku Koszykówki Grzegorz Bachański odwiedził również Brzeg, nasze miasto z wieloletnią tradycją basketu żeńskiego. Prezesa PZKosz wraz z Prezesem Opolskiego Związku Koszykówki Jerzym Maćkiem przyjął Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, a w spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele Klubu Sportowego Koszykówki Stal Brzeg.
 
Wiodącym tematem spotkania oczywiście były sprawy związane z koszykówką i rozwojem tej dyscypliny sportu. Prezes Grzegorz Bachański przybliżył Burmistrzowi aktualną strategię działań Związku i kierunki rozwoju koszykówki w kraju, Burmistrz Jerzy Wrębiak natomiast przedstawił problematykę tej dyscypliny w naszym mieście, wskazując na wartość, jaką dla miasta stanowi żeńska koszykówka. W rozmowie zwrócono uwagę na różne aspekty   działalności klubów sportowych oraz związku z jednej strony, z drugiej zaś samorządu i lokalnych władz. Z satysfakcją stwierdzono zbieżność poglądów na cele i kierunki działań od lokalnego szczebla do tworzenia sukcesu kadry narodowej. Prezes PZKosz wspomniał o różnych projektach, jakie Związek już wdrożył i dalej planuje, co też było tematem spotkania z Prezydentem Opola, a będzie poruszane w kolejnych ośrodkach koszykarskich w kraju. Wspólnie stwierdzono, że tego rodzaju spotkania i dyskusje są potrzebne i mogą przynieść szereg dobrych rozwiązań dla rozwoju koszykówki. Dla naszego miasta natomiast ważne i nobilitujące jest to, że sukcesy brzeskiej koszykówki kobiet i jej historia oraz najnowsze osiągnięcia drużyny seniorskiej w II lidze w dalszym ciągu są dostrzegane przez władze PZKosz.
 
 
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, a goście zostali obdarowani przez Burmistrza pamiątkami związanymi z naszym miastem. Ze swej strony Prezes PZKosz zadeklarował pomoc w rozwiązywaniu problemów brzeskiej koszykówki, a kolejną wizytę nawet obiecał. Miejmy nadzieję, że to spotkanie przełoży się na kolejne sukcesy brzeskiego basketu kobiet w naszym mieście. 
 
 
 
 
KSK Stal Brzeg
 

 

Nie zapomnij udostępnić: