Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 29 marca, 2015 Tytuł artykułu

W Publicznym Przedszkolu nr 7 Integracyjnym w Brzegu dzieci poznają zawody

Treść artykułu

 
W Publicznym Przedszkolu nr 7 Integracyjnym w Brzegu dzieci uczestniczą w spotkaniach przybliżających im ludzi wykonujących ciekawe zawody. Na zaproszenie nauczycielek pracujących w placówce dzieci odwiedzili niecodzienni goście: żołnierz, policjant, górnik, trener lekkoatletyki,   weterynarz, groomer oraz optyk. Dzieci odwiedziły piekarnię i pracownię ceramiki.
 
Policjant opowiadał o swej pracy oraz zademonstrował umiejętności psa, który mu towarzyszy na co dzień w patrolu.
 
Żołnierz opowiadał o wyjazdach na misje zagraniczne i przyniósł do przedszkola mnóstwo ciekawych rzeczy – mundury na różne okazje, nakrycia głowy, namiot, menażkę itp.
 
Górnik przybliżył proces wydobycia węgla i zwrócił uwagę na zagrożenia związane    z wykonywanym zawodem.
 
Weterynarz opowiedział, jak opiekować się domowymi zwierzakami, a jego żona, która jest psim fryzjerem (groomerem) pokazała, jak sprawić, by pieski pięknie się prezentowały.
Ostatnim zaproszonym gościem była pani optyk, która przyniosła różnorodne okulary i zwróciła uwagę dzieci na to, jak dbać o wzrok. Opowiadała także, co to są okulary spawalnicze, do czego służą gogle i pokazała takie modele okularów, których już dzisiaj się nie używa, np. binokle.
 
Na zakończenie każdego spotkania dzieci robiły wspólne fotografie z ciekawymi gośćmi i wręczały własnoręcznie wykonane laurki.
J. Grudzińska, E. Pruciak

Nie zapomnij udostępnić: