Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 13 sierpnia, 2016 Tytuł artykułu

Widowiskowe zawody na Odrze

Treść artykułu

Bardzo widowiskowe zawody skuterów wodnych odbywały się 13 sierpnia br. przy marinie na Odrze w Brzegu. Była to kolejna rywalizacja zawodników – amatorów w cyklu Grand Prix Odry – to zawody, które od maja br. odbywają się w Krapkowicach, Opolu, Kędzierzynie – Koźlu, a teraz – w Brzegu. Finał na początku września będzie miał miejsce w Kędzierzynie – Koźlu.

Głównym organizatorem Grand Prix Odry jest Stowarzyszenie Marin Odrzańskich. Brzeskie zawody zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a odbywały się one pod patronatem Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka. Imprezę zabezpieczali także lokalni WOPR-owcy oraz patrole rzeczne policji.

Motorowodniacy walczyli w trzech kategoriach – w zależności od pojemności silników w skuterach. W klasie Spark 90 najlepszy okazał się Arkadiusz Jenek z Rybnika, w kategorii do 200 KM – Konrad Sczogiel z Wrocławia, a w klasie powyżej 200 KM – Krzysztof Jaworski z Brennej. Dyplomy oraz okolicznościowe puchary najlepszym zawodnikom wręczył Burmistrz Brzegu. – Cieszę się, że te widowiskowe zawody były tak udane – mówił. – Myślę, że w przyszłości tego typu imprezy na Odrze w naszym mieście będą organizowane częściej i z jeszcze większym rozmachem.

Nie zapomnij udostępnić: