Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 26 marca, 2015 Tytuł artykułu

Nowe ławki i kosze na miejskich terenach zielonych. Zadbajmy, aby posłużyły jak najdłużej

Treść artykułu

 
Z nowych ławek możemy korzystać spacerując po Parku Centralnym i skwerze znajdującym się wzdłuż ulicy Wojska Polskiego i Jagiełły. Dodatkowo trwa obecnie remont ławek na innych zieleńcach należących do miasta. Warto zatem obejrzeć nowe urządzenia.
 
W Parku Centralnym wymieniono wszystkie ławki i tzw. stacjonarne kosze na śmieci (przymocowane do podłoża).
 
– W sumie mamy 23 nowe ławki i 13 koszty na śmieci – informuje Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – W parku będą dodatkowo dostawiane nowe przenośne kosze na śmieci. Natomiast na skwerze pomiędzy ulicami Jagiełły i Wojska Polskiego wymieniliśmy 12 ławek. Tam również pojawią się dostawiane kosze na nieczystości.
 
Aktualnie na innych terenach zielonych należących do miasta (skwery, parki) trwa remont betonowych ławek, włączenie z drewnianymi siedziskami. Prace powinny zakończyć się w ciągu miesiąca.
 
– Zwracam się z prośbą do wszystkich osób korzystających z uroków naszych parków i terenów zielonych o wspólne dbanie o nowe i wyremontowane urządzenia. W  ten sposób uchronimy je przed wandalami i dewastacją. Dlatego jeśli jesteśmy świadkami działania wandali, powiadommy policję lub straż miejską – apeluje Burmistrz.
 
Dodajmy,  że koszty remontów i wymiany ławek zamykają się kwotą ponad 41 tys. zł., z czego wymiana ławek to 25 tys. zł, a remont-około 16 tys. zł.
 

Nie zapomnij udostępnić: