Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 24 marca, 2015 Tytuł artykułu

VII You Can Sing

Treść artykułu

 

 

 
Tak… to już siódmy raz mieliśmy okazję podziwiać zdolną młodzież w ramach konkursu piosenki anglojęzycznej You Can Sing! Tegoroczny festiwal miał miejsce w sali Brzeskiego Centrum Kultury w dniu 18 marca. W tym roku zaskoczył wszystkich niezwykle wysokim poziomem wykonawców, a także ilością uczestników, którzy przybyli z Namysłowa, Niemodlina, Głubczyc, Grodkowa, Dobrzenia Wielkiego, Nysy, Lewina Brzeskiego, Łosiowa, Kościerzyc, Wiązowa, Lubszy, Michałowic, no i oczywiście z Brzegu. Wygląda na to, że YCS cieszy się na Opolszczyźnie rosnącą popularnością, a to z kolei oznacza, że coraz więcej utalentowanych młodych ludzi ma szansę pokazać się na prawdziwej scenie i być docenionym przez profesjonalne jury. Zasiadał w nim nie byle kto. Za ocenę sprawności językowych odpowiedzialna była Katarzyna Chmielewska – konsultant metodyczny wydawnictwa Pearson. Walory artystyczne bacznie obserwowały: instruktor Brzeskiego Centrum Kultury Joanna Bilowicka, instruktor tańca Brzeskiego Klubu Garnizonowego Angelika Skowronek oraz gość specjalny, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, aktorka Zuzanna Zazulin.
Impreza rozpoczęła się o godzinie 10:00. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych. W tej kategorii I miejsce zajęły Maja Kurczyńska, Natalia Budzińska i Dagmara Szczepańska z Michałowic, II miejsce otrzymały  Natalia Nowicka i Gabriela Kolaszyńska z Brzegu, III miejsce trafiło do O. Czarnoty, A. Twaróg, E. Bombik, O. Florków, M. Waligóry, N. Safarewicz i  Z. Ignasiak z Brzegu. Następnie do konkursu przystąpili gimnazjaliści. I tu werdykt był zaskakujący, gdyż jury wyłoniło wielu laureatów. Statuetki za I miejsca trafiły do Julii Czarnoty i Aleksandry Szyszki z Brzegu. II miejsce ex equo otrzymały Klaudia Biczysko i Edyta Małek. III miejsce zajął zespół o oryginalnej nazwie „Grzyby na misiach” i Wiktoria Grudniok. W tej kategorii przyznano również wyróżnienie dla Dominika Budzińskiego. W ostatniej części konkursowej udział wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nich I miejsce zajęła Elżbieta Łoboda, która otrzymała również nagrodę specjalną, to jest występ na ogólnopolskim festiwalu piosenki angielskiej Face the Music. II miejsce trafiło do Karoliny Dorociak, która zachwyciła wszystkich swoją swobodą na scenie. III miejsce zdobył zespół We are the World. W trakcie trwania przesłuchań konkursowych publiczność reagowała żywiołowo, miała też swoich faworytów. Podczas oczekiwania na wyniki na scenie wystąpiła gwiazda –  Deff oraz Donut Planet Studio, których show zdecydowanie nie można oglądać na siedząco!
 
Choć przygotowanie tak dużej imprezy to nie lada wyzwanie dla organizatorów, konkurs, jak co roku, przynosi wiele radości, wzruszeń, a nawet przyjaźni. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za tak liczne przybycie, za opinie i maile, które dodają nam skrzydeł do kontynuowania naszego pomysłu w przyszłych latach. Do zobaczenia na VIII You Can Sing!
                                                                                    Ada Bochen i anglistki z ZSnr2zOI w Brzegu
 
 

 

Nie zapomnij udostępnić: