Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 marca, 2015 Tytuł artykułu

Przebudowa mostka w Parku Centralnym: na korzystanie z przeprawy trzeba jeszcze poczekać

Treść artykułu

 
Można już zobaczyć efekt przebudowy mostka znajdującego się na ścieżce pomiędzy szkołą podstawową nr 1, a alejką w kierunku ulicy Spacerowej. Zanim będziemy mogli korzystać z przeprawy, trzeba poczekać aż naturalnie umocnią się brzegi i skarpy zbiornika.
Wiosną roślinność po obu stronach brzegów mostka zacznie rosnąć, co w sposób naturalny jeszcze wzmocni ziemne przyczółki przeprawy. Jest to niezbędne dla dalszego prawidłowego funkcjonowania całej konstrukcji tego elementu Parku Centralnego. Prawdopodobnie mostek zostanie uruchomiony latem.
– Na razie cieszymy się z kolejnego elementu Parku Centralnego, który udało się wyremontować i dzięki temu poprawić w przyszłości bezpieczeństwo pieszych – informuje Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – Apeluję jednocześnie do wszystkich, którzy mają na względzie poszanowanie rzeczy, które są naszym wspólnym dobrem:  zwracajmy uwagę na akty wandalizmu i reagujmy na nie w postaci powiadomienia służb porządkowych. To pomoże w utrzymaniu dobrego stanu mostka. Tuż po zakończeniu prac budowlanych mieliśmy bowiem już pierwsze przypadki działalności wandali w tym miejscu.
Dodajmy, że prace polegały na wymianie zużytej konstrukcji przeprawy. Najważniejsze było przygotowanie elementów stalowo-betonowych, na których został posadowiony mostek. Aktualnie Urząd Miasta chce uzyskać dofinansowania m.in. z Regionalnego Programu Operacyjnego na realizację kolejnych etapów prac związanych z rewitalizacją fosy w Parku Centralnym. Prace przy mostku były bowiem I etapem realizacji tego projektu.

Nie zapomnij udostępnić: