Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 8 marca, 2015 Tytuł artykułu

Ratownicy medyczni w Przedszkolu Publicznym nr 8 w Brzegu

Treść artykułu

 

 


 
W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z ratownikami medycznymi, którzy przyjechali do nas z Namysłowa. Podczas szkolenia  nt. „ Uczymy się ratować i pomagać” dzieci poznały podstawowe zasady pierwszej pomocy. Ratownicy zademonstrowali m. in. jak wykonuje się sztuczne oddychanie, mierzy  ciśnienie, jak podaje się tlen czy wykonuje się badanie EKG. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w pokazowych badaniach  i zadawały wiele pytań np. do czego służy kołnierz ortopedyczny czy folia termiczna? Następnie dzieci wyszły przed budynek przedszkola, aby zobaczyć z bliska jak wygląda wyposażenie karetki pogotowia. Po szkoleniu wszystkie małe zuchy zdobyły odznakę MAŁEGO RATOWNIKA  i zostały obdarowane słodyczami przez naszych gości.

Serdecznie dziękujemy ratownikom medycznym FALCK MEDYCYNA: M. Gońda, D.Litwinowi, a szczególnie pani Beacie Antosik mamie Jasia z grupy III za przygotowanie szkolenia dla naszych przedszkolaków.
 

                  Aleksandra Krężel

 

Nie zapomnij udostępnić: