Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 3 marca, 2015 Tytuł artykułu

XI Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

Treść artykułu


  28.02.2015r. o godz.10, w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3, odbyła się XI Zimowa Olimpiada Przedszkolaków, której organizatorem było Przedszkole Publiczne Nr 1 w Brzegu. Celem imprezy było rozwijanie sprawności ruchowej, promocja zdrowego stylu życia, edukacja ekologiczna i zdrowotna, a przede wszystkim dobra zabawa. W zmaganiach wzięły udział dzieci ze wszystkich brzeskich przedszkoli publicznych. Przedszkolaki walczyły o medale i puchar ufundowane przez Burmistrza Brzegu. Zawodnicy stratowali w dwóch kategoriach wiekowych 5 i 6-latki. Każda drużyna liczyła 5 zawodników i brała udział w trzech konkurencjach. Urozmaicone konkurencje (bieżne, rzutne, tory przeszkód, puzzle itp.) gwarantowały duże emocje i zainteresowanie dzieci. Tego dnia było gwarnie i wesoło, a współzawodnictwo unosiło się w powietrzu. W przerwie zawodów wystąpił zespół taneczny z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 z tańcem irlandzkim, a z Przedszkola Publicznego Nr 1 wystąpiła grupa "Króliczki" z włoskim tańcem "Tarantella Napoletana".
 
Mali sportowcy wykazywali się niemałą sprawnością. Wszyscy pokazali, że towarzyszyła im ogromna wola walki, świetna kondycja, postawa fair play i spełniona chęć dobrej zabawy! Było to wydarzenie sportowe, w którym każda drużyna pokazała, że stać ją na wiele. Olimpiada to dla dzieci wielkie przeżycie, a zarazem wspaniała emocjonująca zabawa. Napięcie towarzyszące imprezie odczuwało się na trybunach. Emocje udzielały się wszystkim tym, którzy energicznie kibicowali i wspierali uczestników okrzykami i oklaskami zagrzewającymi do walki.
 
Po zakończeniu sportowych zmagań zawodnicy wszystkich drużyn kolejno stawali na podium gdzie z rąk Zastępcy Burmistrza Tomasza Witkowskiego oraz dyrektor Marzeny Augustyn otrzymali złote medale oraz puchar i dyplom dla przedszkola za zwycięski udział w olimpiadzie.
 
Wyrazy podziękowania należą się opiekunom, nauczycielom, rodzicom, organizatorom, a przede wszystkim dzieciom za tak wspaniały przebieg sportowej imprezy.
 

Nie zapomnij udostępnić: