Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 2 marca, 2015 Tytuł artykułu

Dni Księstwa Brzeskiego 2015. Burmistrz Brzegu przekazał zaproszenie Ambasadorowi Niemiec

Treść artykułu

 
Burmistrz Jerzy Wrębiak oficjalnie zaprosił Ambasadora Rolfa Nikelado wizyty w naszym mieście oraz do uczestniczenia w zaplanowanych na początek maja obchodach 15-lecia współpracy pomiędzy Brzegiem a miastem Goslar. Dni Księstwa Brzeskiego odbędą się w dniach 1-3 maja.
 
Uroczystości podsumowujące współpracę z Goslar (miasto, w którym po II wojnie światowej osiedliło się większość ówczesnych brzeżan), odbędą się podczas majowych Dni Księstwa Brzeskiego. Na razie trwają przygotowania do święta miasta. Do udziału w uroczystościach zostaną zaproszeni przedstawiciele innych miast, w którymi Brzeg prowadzi współpracę partnerską. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak przekazał oficjalne zaproszenie również Ambasadorowi Republiki Federalnej Niemiec Rolfowi Nikielowi. Miało to miejsce podczas warszawskiego koncertu pochodzącego z Brzegu Toma Marksa, czyli Tomka Śniadowskiego, lidera doskonale znanej nam grupy muzycznej Vintage Vegas. Przypomnijmy, że Tomek jest muzyczną gwiazdą w Europie Zachodniej, a w Polsce niebawem ukaże się jego płyta z Vintage Vegas.
 
– Wspólnie z Tomkiem przekazaliśmy panu ambasadorowi zaproszenie do naszego miasta – relacjonuje Jerzy Wrębiak. – Tomek oczywiście w mistrzowskim artystycznym stylu zaprosił ambasadora do wizyty w Brzegu, ja natomiast poza zaproszeniem przekazałem ambasadorowi rycinę przedstawiającą ratusz miejski. Ambasador był wzruszony i zapewnił, że Ambasada FRN nie zapomni o naszej wspólnej uroczystości, tak ważnej dla Brzegu i Goslar.
 
Dodajmy, że koncert Tomka, który miał miejsce w ambasadzie zapowiada wspominaną już promocję płyty Vintage Vegas. Krążek będzie dostępny już wiosną, a z początkiem marca ruszy promocja teledysku do jednego z utworów znajdujących się na tym muzycznym wydawnictwie. Niewykluczone, że Tomek ze swoim zespołem już w maju zawita do Brzegu.
 
Dni Księstwa Brzeskiego odbędą się w dniach 1-3 maja. Pierwszego maja zaplanowano koncerty i imprezy rozrywkowe połączone z wyborami Księcia Brzeskiego. Drugiego maja to dzień odchodów 15-lecia współpracy partnerskiej Brzegu i Goslar oraz koncerty i występy czołowych polskich kabaretów w amfiteatrze. 3-maja planowany jest dzień rekreacyjny na marinie.   Więcej szczegółów już wkrótce.        
 
Zdj-VIS Media Talent Management/Jarosław Antoniak
 
Na zdj. od lewej-Ambasador Rolf nikiel, wokalista i brzeżanin Tom Marks oraz Burmistrz Jerzy Wrębiak.

Nie zapomnij udostępnić: