Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 marca, 2015 Tytuł artykułu

Dogoterapia w przedszkolu Integracyjnym

Treść artykułu

 

 


                  25 lutego w Publicznym Przedszkolu nr 7 Integracyjnym w Brzegu rozpoczął się cykl zajęć z dogoterapii. Pod tym terminem kryje się szeroko rozumiane wspomaganie leczeni i rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych oraz edukacja zdrowych. Głównym celem jest przede wszystkim dobra zabawa i sprawianie radości dzieciom. Dodatkowo zajęcia tego typu pozwalają przełamać lęki w kontaktach z otoczeniem, stymulują  rozwój zmysłów i postrzegania, kształtują i doskonalą orientację w schemacie własnego ciała i ciała psa, wspomagają aktywność ruchową.Pomagają również wyrażać emocje oraz podnoszą samoocenę dziecka. Pies terapeuta musi posiadać odpowiednie warunki psychiczne i fizyczne do wykonywania tej pracy. Szkolenie psa- dogoterapeuty trwa długo i wymaga idealnego porozumienia między przewodnikiem i zwierzęciem.
 
Zajęcia z udziałem psa o imieniu Nadin poprowadziła pani Magdalena Zachura. Pod czujnym okiem trenerki dzieci mogły zaprzyjaźnić się z Flat Coated Retrieverem. Dawały mu jeść, pić, zakładały obrożę, smycz,  przytulały się do niego, głaskały jego piękną, czarną sierść. Miały możliwość wykazać się sprawnością fizyczną, ostrożnie przechodząc nad i pod nim.                                    
 
W atmosferze dobrej zabawy szybko mijał wszystkim  czas.  Dzieci nie mogą doczekać się kolejnych spotkań ze swoim ulubieńcem.
(M.Rudyk)
 

 

Nie zapomnij udostępnić: