Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 lutego, 2015 Tytuł artykułu

Pani Stefania Lerch świętuje 100. rocznicę urodzin! (zdjęcia)

Treść artykułu

 

 

 
Kwiaty, list gratulacyjny oraz upominek ze słodyczami przekazał Jubilatce Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Specjalne życzenia dotarły do Pani Stefanii również od Prezes Rady Ministrów Ewy Kopacz.
 
Jubilatka świętowała w rodzinnym gronie: z córkami, wnukami, prawnukami. Nie zabrakło też sąsiadów składających życzenia, ponieważ Pani Stefania jest doskonale wszystkim znana w okolicy, w której mieszka. Wszyscy podziwiają nie tylko jej długowieczność, ale doskonałą pogodę ducha.
 
– Od czasu do czasu czytam sobie prasę, lubię słuchać radia, ale za telewizją nie przepadam – żartowała jubilatka. – Oczywiście interesuję się tym wszystkim, co dzieje się w kraju i na świecie. Również w naszym mieście.
 
– Cieszę się, że w rodzinnej atmosferze doczekała Pani tak pięknego jubileuszu. Życzę wielu pogodnych dni, w zdrowiu i pomyślności – mówił Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.
 
Pani Stefania urodziła się 19 lutego 1915 roku w Stopnicy Polskiej na dawnych przedwojennych Kresach Wschodnich. Do Brzegu przyjechała ostatnim transportem kolejowym w 1946 roku, wraz z dwoma córkami (mąż zaginął podczas wojny): Teresą i Krystyną. Przez całe życie zawodowe pracowała w brzeskich „cukierkach”, gdzie była brygadzistką. Doczekała się 5 wnuków i 8 prawnuków. Dzisiaj mieszka wraz z jedną z córek w samym centrum miasta.
 
 
 
Na zdjęciu: Jubilatka (w środku) z rodziną i Burmistrzem Brzegu Jerzym Wrębiakiem

 

Nie zapomnij udostępnić: