Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 lutego, 2015 Tytuł artykułu

Dzień Babci i Dziadka w Publicznym Przedszkolu nr 11

Treść artykułu

 

 
Miesiąc luty dla przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 11 jest czasem wytężonej pracy.       
W nawiązaniu do styczniowego Dnia Babci i Dziadka, grupa I, III i IV przygotowała wiele atrakcji . Maluszki, w ramach kulinarnego programu „Wiem co jem”- piekły zdrowe ciasteczka dla swoich Dziadków. 10 lutego,  grupa III  zaprosiła Seniorów swoich rodzin na przedstawienie pt. „Humory Pani Zimy”. Mali aktorzy wcielili się w role Pani Zimy, Wiatru, Mrozu, Bałwanka, Śnieżynek oraz dzieci i dali popis umiejętności recytatorskich . Nie obyło się bez zimowych tańców oraz piosenek. Dzieci tańczyły z pomponami oraz sylwetami smutnej zimy. Przedstawienie swoim śpiewem uświetniła Zuzia Kasztelan, natomiast Marcel Łosiowski zatańczył zabawny taniec do piosenki pt. „Śniegowy gość”. Wszyscy aktorzy dzielnie się spisali i zostali nagrodzeni gromkimi brawami.         Po części artystycznej, dzieci wręczyły swoim Dziadkom własnoręcznie wykonane świeczniki. Grupa IV- zachwyciła swym występem dwukrotnie- 12 lutego- dla własnych Dziadków, oraz ponownie 16 lutego-w występie dla zaprzyjaźnionych z naszym przedszkolem  pensjonariuszy z  Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Mali artyści z uśmiechem ale i niemałą tremą-wierszem, tańcem i piosenką dziękowali za  miłość i opiekę. Widzowie gromkimi brawami nagradzali każdy taniec i recytację. Humor przeplatał się ze wzruszeniem, radość z wielką dumą. Brawurowe wykonanie "Czaczy dla Babci i Dziadka" zakończyło występy. Wzruszeni goście zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi prezentami. Występy naszych przedszkolaków z pewnością zapiszą się w pamięci zaproszonych Gości, a ich wspomnienie wywoła uśmiech i wzruszenie.
 
mgr Joanna Gnatowicz.

 

Nie zapomnij udostępnić: