Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 18 lutego, 2015 Tytuł artykułu

Inwestycje na placu zabaw w Parku Ptasim. Informacja o najbliższych planach na terenie obiektu

Treść artykułu

 

                      Plac zabaw w Parku Ptasim o powierzchni 500 m 2 w niecce po dawnym zbiorniku wodnym powstał w 2007 roku. Administratorem terenu jest Urząd Miasta w Brzegu.

 
Teren placu zabaw  wyposażony jest w ławki, kosze na śmieci oraz urządzenia zabawowe: zestaw zabawowy Jola M, piaskownicę, huśtawkę wagową, sprężynowiec, huśtawkę podwójną, karuzelę Maciek. Wszystkie zamontowane na terenie placu zabaw urządzenia posiadają odpowiednie, wymagane przepisami prawa przeglądy, atesty i certyfikaty. Urządzenia zabawowe przeznaczone są dla dzieci młodszych, bez podziału na grupy wiekowe.
 
  W 2014 roku  na zlecenie Urzędu Miasta opracowano nowy projekt na przebudowę placu zabaw.
Dokumentacja projektowa obejmuje uregulowanie stosunków wodnych, wymianę urządzeń zabawowych na istniejącym placu oraz zagospodarowanie terenu znajdującego się pomiędzy ulicami Ptasią i Gaj urządzeniami rekreacyjnymi. W ramach projektu Gmina Brzeg rozpocznie realizację zadania polegającą na wprowadzeniu urządzeń sprawnościowych dla młodzieży i osób starszych w postaci siłowni na wolnym powietrzu – outdoor fitness wyposażonej w:
– Biegacz,
– Prasę nożną  + wioślarz,
– Wyciąg górny + wyciskanie siedząc,
– Twister + wahadło,
– Orbitrek,
– Kosze na śmieci,
– Stojak na rowery,
– Tablicę informacyjną z regulaminem placu.
Z uwagi na wysoki koszt przebudowy placu zabaw kolejne etapy realizowane będą  w latach następnych w zależności od ilości posiadanych środków.
 
                         
 
 

 
Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak
 

 

Nie zapomnij udostępnić: