Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 lutego, 2015 Tytuł artykułu

Organizacje pozarządowe mają stałe lokum. Burmistrz przekazał klucze do budynku przy ul. Jagiełły

Treść artykułu

 

 

 

 

 
To wyjście na przeciw oczekiwaniom wielu organizacji pozarządowych działających na ternie naszego miasta. Decyzją Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka, społecznicy otrzymali do dyspozycji niewielki budynek.
 
Obiekt znajduje się przy ul. Jagiełły 21 (w sąsiedztwie mostu i plebanii parafii Podwyższenia Krzyża Świętego) i jest doskonale znany mieszkańcom miasta. Przed laty mieściła się tam komenda hufca ZHP, a następnie rewir dzielnicowych policji. Ostatnio obiekt stał pusty.
 
– Mam nadzieję, że teraz będzie tętnić życiem, za sprawą działalności państwa organizacji – powiedział Jerzy Wrębiak przekazując klucze do budynku. – Myślę, że w ten sposób rozwiązujemy problem stałego i dostępnego dla wszystkich lokum dla organizacji. Wspólnie będą użytkować ten obiekt z korzyścią dla naszych mieszkańców oraz osób, które skorzystają z pomocy działających w nim stowarzyszeń i związków.
 
Przedstawiciele działających w mieście organizacji, które znajdą siedzibę przy Jagiełły, nie kryją radości z przekazania im obiektu przez Burmistrza Brzegu.
 
– Po pierwsze obiekt nie będzie stał pusty, po wtóre zagospodarujemy go w pożytecznym i publicznym celu, a po trzecie: nareszcie miasto zyska jeden stały punkt, w którym skupionych zostanie kilka organizacji. Obiekt ma też świetlicę, z której będą mogły korzystać wspólnie organizacje – mówił Zbigniew Kawecki, szef brzeskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
 
Przy Jagiełły siedzibę znajdą też m.in. brzeskie „Amazonki” czy Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.
Dodajmy, że obiekt został przekazany w bezpłatne użyczenie.
 
 

 

Nie zapomnij udostępnić: