Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 5 lutego, 2015 Tytuł artykułu

Najlepsi sportowcy – uczniowie. Szkolny Związek Sportowy informuje o sukcesach

Treść artykułu

 

 

 
Najlepsi sportowcy – uczniowie
                              16 stycznia 2015 r. w Publicznej Szkole podstawowej nr 3 w Grodkowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla laureatów XXX plebiscytu na 10 najlepszych sportowców – uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa opolskiego. Pamiątkowe statuetki i nagrody wręczał Opolski Kurator Oświaty – a wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele władz samorządowych, Szkolnego Związku Sportowego w Opolu, polscy olimpijczycy, działacze sportowi, nauczyciele i oczywiście nominowani uczniowie.
                             
Miło nam poinformować, że wśród tegorocznych laureatów znalazło się troje uczniów Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi. W kategorii szkół podstawowych na miejscu 4 uplasowała się Kamila Stachera (I miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych, I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej, II miejsce w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej), a na miejscu 5 – Klaudia Homa (Wicemistrzostwo Polski w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt, Mistrzostwo Województwa w Halowej Piłce Nożnej). Dziewczęta to podopieczne nauczycieli wychowania fizycznego – A.Goldy, D.Ilowa, D.Żaka i R.Nowackiego. Wysokie drugie miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zajął Mateusz Dychus (III miejsce w Finale Ogólnopolskim SZS w Piłce Nożnej), którego trenerami są Miłosz Terlecki oraz Zbigniew Marzec.
                             
Przypomnijmy, że Szkoła Podstawowa nr 6 w Zespole Szkól nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu została zwycięzcą współzawodnictwa sportowego Szkolnego Związku Sportowego szkół województwa opolskiego w roku szkolnym 2013/2014.
szs
 

 

Nie zapomnij udostępnić: