Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 2 lutego, 2015 Tytuł artykułu

Nasza mistrzyni Natalia Bajor pokonała Vacenovską

Treść artykułu

 

 

 
Na  rozgrywanym w dniach 28 stycznia do 01 lutego w Budapeszcie ITTF World Tour Hungarian Open w tenisie stołowym doszło do olbrzymiej sensacji. W I rundzie turnieju głównego niespełna 18-letnia Natalia Bajor pokonała zdecydowanie 4-1 (7,12,9,-9,5) starszą o 11 lat Ivetę Vacenovską. Czeszka, to ćwierćfinalistka MŚ seniorek sprzed 6.laty w Jokohamie i była jedyną pingpongistką spoza Azji w czołowej „ ósemce „. W tym sezonie ze swoją drużyną Linz AG Frochsberg awansowała do finału Ligi Mistrzyń, a obecnie jest notowana na 40. miejscu w rankingu światowym. Brzeżanka zajmuje 192 miejsce w tym rankingu. W walce o 1/16 finału nasza zawodniczka przegrała jednak 0-4  (-3,-5,-2-6) z Ukraińską „ obrończynią „32-letnią Tetyaną Bilenko (95 miejsce w rankingu światowym). Ten poziom rozgrywek w grze pojedynczej w 5-cioosobowej ekipie polskiej osiągnęła jeszcze 26-letnia Natalia Partyka. Nasza  zawodniczka sprawiła jeszcze jedną niespodziankę na tym turnieju, gdzie w 1/16 finału w kategorii U-21 pokonała 3-2 (-6,7,8,-6,11) zawodniczkę z Singapuru 21-letnią Yiham Zhou (62. miejsce na liście światowej) i awansowała do 1/8 finału, gdzie jednak przegrała 0-3 (-6,-5,9) z 19-letnią Leą Rakovac (w rankingu światowym na 122 poz.) z Chorwacji –  partnerką  naszej zawodniczki z ME juniorek, kiedy zdobyły w ub. roku wicemistrzostwo Europy, ostatecznie brązową medalistką tego turnieju. Brzeżanka w fazie grupowej U-21 też pokonała wyżej notowaną rywalkę 19-letnią Rumunkę Bernadette Balint (151 poz. w rankingu światowym) w wymiarze 4-3 (-5,10,9,-4,09,5,3). Po tych wygranych w grze pojedynczej nasza zawodniczka powinna mocno awansować w rankingu, w następnym notowaniu za luty br. W grze podwójnej Natalia wraz z 35-letnią Kingą Stefańską przegrały w 3.rundzie  2-3 (10,12,-5,-3,-9) z parą Barbora Balazova (Słowacja)/ Hana Matelova (Czechy). Turniej w Budapeszcie miał bardzo silną obsadę i  zgromadził na starcie 344 zawodników i zawodniczek z 47 krajów całego świata (w tym 45 pingpongistek z pierwszej „ setki „ światowej listy). Dla 11-osobowej ekipy polskiej jedyne 2. medale,- brązowe zdobyli w grze pojedynczej : 32-letni Daniel Górak w kategorii seniorów  i 20-letni Jakub Dyjas w kategorii U-21.
 
T. Strzelbicki, fot. arch. N. Bajor

 

Nie zapomnij udostępnić: