Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 30 stycznia, 2015 Tytuł artykułu

Brzeg będzie atrakcyjnym miejscem dla inwestorów

Treść artykułu

 

 

 
Sąsiedztwo autostrady oraz innych szlaków drogowo-kolejowych sprawia, że nasze miasto może stać się miejscem do lokalizacji nowych inwestycji dających miejsca pracy. Szanse są duże, ponieważ w przyszłości gmina wzbogaci się o teren inwestycyjny przy ul. Małujowickiej.
 
Ponad pięćdziesiąt hektarów leżących na skaju miasta jest już co prawda własnością gminy, jednak proces ich zagospodarowywania to perspektywa kilku lat. Dzisiaj jest to nadal teren po dawnej składnicy magazynowej wojska, zwanej „Zielonką” porośnięty drzewami.
 
– Już teraz staramy się, aby o gruntach inwestycyjnych mówiło się w środowisku gospodarczym. Nie tylko regionalnym, ale również i krajowym. Zwłaszcza o planowanej przez nas inwestycji zagospodarowania terenu „Zielonki”  – wyjaśnia Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – W Urzędzie Miasta w Brzegu gościli przedstawiciele z Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej oraz z Opolskiej Izby Gospodarczej. Zaprosiliśmy ich, aby przedstawić nasze zamierzenia w sprawie terenów inwestycyjnych oraz prosić ich o pomoc w pozyskaniu inwestorów. Nie ukrywam, że chcielibyśmy włączenia rejonu „Zielonki”, jako terenu inwestycyjnego, do WSE. Dlatego też spotkanie dotyczące ewentualnych działań i wymogów, jakie musielibyśmy spełnić, chcąc wejść dołączyć do strefy ekonomicznej. Oczekujemy, że zarówno władze WSE jak i OIG pomogą nam w przyszłości na zasadach partnerskiej współpracy w promocji naszych terenów inwestycyjnych oraz pozyskaniu inwestorów.
 
Burmistrz prezentował również działania już podjęte w celu zagospodarowania „Zielonki”. Wspominał o perspektywie otrzymania na ten cel pomocy z funduszy Unii Europejskiej, a także trwającej procedury zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulicy Małujowickiej. Zebranym przedstawiono również działki pod inwestycje, m.in. przy obwodnicy.
 
 
   

 

Nie zapomnij udostępnić: