Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 stycznia, 2015 Tytuł artykułu

Pani Helena Kiecka świętowała 100 rocznicę urodzin

Treść artykułu

 

 

 
Jubilatka obchodziła urodziny w rodzinnym gronie, przyjmując również życzenia od sąsiadów oraz delegacji władz wojewódzkich i samorządowych. Specjalny list gratulacyjny, wraz z kwiatami i koszem słodyczy przekazał Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.
 
Na wszystkich gości czekało ciasto oraz pyszna kawa. Pani Helena podkreślała, że mimo, iż jej urodziny przypadają 19 stycznia, goście zaczęli odwiedzać ją już kilka dni wcześniej. Wśród gości byli m.in. przedstawiciele opolskiego Urzędu Wojewódzkiego z listem gratulacyjnym od Premier RP Ewy Kopacz oraz delegacja z opolskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
 
– Nikt nie zapomniał o moim jubileuszu – podkreślała jubilatka.
 
– Proszę przyjąć życzenia wielu pogodnych dni, zdrowia i ciepła rodzinnego – życzył Burmistrz Brzegu. – Cieszę się, że zastajemy Panią w dobrym zdrowiu,  w gronie najbliższych. Wszystkiego najlepszego!
 
Pani Helena Kiecka urodziła się w Józefinie, niewielkiej miejscowości położonej w dzisiejszym województwie łódzkim. W czasie wojny wraz z rodziną została wywieziona do Niemiec na roboty przymusowe. Do kraju wróciła w 1945, gdzie wraz z rodzicami i mężem osiedliła się w miejscowości Księżyce niedaleko Wiązowa. Tam rodzina Pani Heleny prowadziła gospodarstwo rolne. Po śmierci męża (w latach 80.) jubilatka osiedliła się w Brzegu, gdzie do dzisiaj mieszka z jedną z córek. Jubilatka wychowała 3 córki (Henrykę, Danutę i Krystynę), doczekała się 5 wnuków i 3 prawnuków.
 
Na zdj. Pani Helena Kiecka (w środku) w gronie rodziny oraz delegacji z KRUS i Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka.
 

 

Nie zapomnij udostępnić: