Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 2 stycznia, 2015 Tytuł artykułu

Ruszyła przebudowa mostka w Parku Centralnym

Treść artykułu

 

 

 
Prace polegać będą na wymianie zużytej konstrukcji przeprawy. Roboty powinny potrwać najpóźniej do końca stycznia.
 
 
Chodzi o mostek znajdujący się w Parku Centralnym w pobliżu Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Prowadzi tam ścieżka spacerowa, uczęszczana również przez uczniów szkoły. Tempo prac budowlanych uzależnione jest od warunków atmosferycznych. Najważniejsze jest przygotowanie elementów stalowo-betonowych, na których zostanie posadowiona nowa konstrukcja mostka. Balustrada będzie wykonana z elementów drewnianych i stalowych. Po zakończeniu robót ziemnych zostanie ona zamontowana na przygotowanej przeprawie.
 
– Trwające obecnie prace są pierwszym etapem robót, których projekt nosi nazwę: „Odbudowa fosy miejskiej w Parku Centralnym od strony ulicy Piastowskiej w Brzegu” – wyjaśnia Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – Przedsięwzięcie to obejmuje swoim zasięgiem rejon od alei przy Zakładzie Karnym, poprzez rów odwadniający, zbiornik wodny, mostek, aż do zastawki wlotowej. Zadanie jest kilkuetapowe. W pierwszej kolejności przebudowujemy mostek. W taki sposób, aby stanowił on bezpieczne miejsce dla wszystkich pieszych.
 
W dalszej kolejności Urząd Miasta chce uzyskać dofinansowania m.in. z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację kolejnych etapów prac związanych z rewitalizacją fosy w Parku Centralnym.

 

Nie zapomnij udostępnić: