Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 29 grudnia, 2014 Tytuł artykułu

Koniec pobłażania wandalom wykonującym graffiti. Straż Miejska będzie ustalać ich autorów

Treść artykułu

 
Na polecenie Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka, Straż Miejska ewidencjonuje wszystkie „malowidła” znajdujące się na miejskich lub publicznych budynkach. To jeden z pomysłów na ukrócenie wandalizmu, którego dopuszczają się osoby wykonujące graffiti.
 
Każda osoba wykonująca nielegalnie graffiti na budynku publicznym, czy też obiekcie administrowanym przez jednostki miejskie podległe Urzędowi Miasta, może być pewna, że prędzej czy później spotka się ze Strażą Miejską, a następnie z Policją. Funkcjonariusze już spisują na terenie Brzegu wszystkie malunki szpecące elewacje obiektów po to, aby w dalszej kolejności ustalić ich autorów. Baza z graffiti posłuży również (będzie udostępniania w ramach pomocy prawnej) wspólnotom mieszkaniowym do dochodzenia roszczeń od wandali.
 
– Każe graffiti stanowi jednocześnie podpis danej osoby, która musi mieć świadomość tego, że wykonując je nielegalnie, bez zgody zarządcy lub właściciela danego obiektu, niszczy jego elewację i oszpeca w konsekwencji całą bryłę budynku. To jest naganne i podlega karze. Dlatego też wszystkie graffiti będą ewidencjonowane a następnie sprawy te będą prowadzone przez Straż Miejską w celu ustalenia osób odpowiedzialnych za te malunki – podkreśla Jerzy Wrębiak.

Nie zapomnij udostępnić: