Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 grudnia, 2014 Tytuł artykułu

Ważne ułatwienie dla interesantów. Urząd Stanu Cywilnego czynny dłużej!

Treść artykułu

 

 

 
Od poniedziałku (15 grudnia) Urząd Stanu Cywilnego będzie czynny w godz. 7.15-15.15. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak postanowił o przywróceniu godzin pracy jednostki w pełnym wymiarze.
 
– Na długo przed wyborami zapowiadałem, że jeśli uzyskam mandat brzeżan do sprawowania zaszczytnej funkcji Burmistrza Brzegu, przywrócę normalny czas pracy i przyjęć interesantów Urzędu Stanu Cywilnego – mówi Jerzy Wrębiak. – Dotychczasowe ograniczanie pracy tej jednostki uważam za błędne i niecelowe ze względu chociażby na służebną rolę, jaką pełnią organy administracji publicznej w stosunku do mieszkańców naszego miasta oraz wszystkich interesantów. To nadrzędny cel administracji publicznej. Mieszkańcy, bez względu na relacje pomiędzy poszczególnymi szczeblami administracji samorządowej, czy też rządowej, powinni mieć możliwość sprawnego i bezproblemowego załatwienia spraw. Szczególnie w tak ważnej instytucji, jaką jest Urząd Stanu Cywilnego.
 
To jednak nie wszystkie zmiany, jakie Burmistrz Brzegu zamierza wprowadzić w Urzędzie Miasta. Otóż już ruszyły prace nad przygotowaniem pracy Urzędu Miasta w taki sposób, aby interesanci byli przyjmowani również po godzinie 15.00. Jerzy Wrębiak argumentuje, że wielu mieszkańców i interesantów nie ma możliwości załatwienia spraw w magistracie bez konieczności zwalniania się z pracy, lub też brania urlopów. Teraz ma się do zmienić.
 
– Chcemy wprowadzić możliwość załatwienia spraw również po południu. Mam nadzieję, że już niebawem będę mógł poinformować brzeżan o tym udogodnieniu – dodaje Burmistrz Brzegu.

 

Nie zapomnij udostępnić: