Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 grudnia, 2014 Tytuł artykułu

Mikołajowy spacer familijny

Treść artykułu

 
W sobotni mikołajkowy poranek w Zamku Piastów Śl. spotkały się przedszkolaki  Przedszkola Publicznego nr 5 w Brzegu wraz z rodzicami i rodzeństwem by odbyć spacer po zamkowych komnatach, dziedzińcu i ogrodzie.. Dzieci aktywnie uczestniczyły w wycieczce mając okazję oglądać m.in. dawne przedmioty codziennego użytku i stroje. Największe emocje budziło u chłopców samodzielne trzymanie miecza, a u dziewczynek  przymierzenie nakrycia głowy księżnej. Każdy mógł również obejrzeć starodruki. Na zakończenie, dzieci czekała przyjemna niespodzianka. Otóż przebywający w tym czasie w zamku św. Mikołaj ( niektórzy mieli szczęście go widzieć) zostawił prezenty, które szybko zostały przez dzieci odnalezione w sali koncertowej.
Dziękujemy pani Małgorzacie Młynarskiej za wspaniałą opiekę i przygotowanie zwiedzania dla tak wymagającej grupy jaką są dzieci.
 
Spacer familijny był zorganizowany przez koło PTTK ,,Mali odkrywcy” działające przy Przedszkolu Publicznym nr 5 w Brzegu i współfinansowany przez Gminę Brzeg.

 

Nie zapomnij udostępnić: