Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 grudnia, 2014 Tytuł artykułu

Promocja książki o lewińskim kościele z udziałem Burmistrza Brzegu

Treść artykułu

 
Jerzy Wrębiak był jednym z gości honorowych oficjalnej premiery publikacji poświęconej kościołowi pod wezwaniem św. Piotra i Pawła. Ta lewińska, poewangelicka świątynia, jest jednym z najznakomitszych zabytków naszego powiatu. Obecnie budynek dawnego kościoła należy do Gminy Lewin Brzeski, z którą Gmina Brzeg ma od lat partnerskie kontakty. Gmina Lewin Brzeski od lat kładzie nacisk na rewitalizację zabytków miejskich oraz obiektów zabytkowych.
 
Podobnie, jak zapowiada Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, ma być w naszym mieście. Chodzi o powrót do zawieszonego kilka lat temu programu pomocy w rewitalizacji zabytkowych obiektów należących do wspólnot mieszkaniowych oraz organizacji społecznych, czy też instytucji. 
 
Publikacja o lewińskim kościele pt. „Kościół świętych Piotra i Pawła w Lewinie Brzeskim-zapomniany pomnik śląskiej reformacji” zawiera zbiory referatów naukowców poświęconych tej świątyni. Książkę wydało stowarzyszenie „Civitas Loviensis”. Autorem zdjęć do publikacji jest brzeski fotografik, instruktor Brzeskiego Centrum Kultury, Roman Baran.
 

Nie zapomnij udostępnić: