Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 5 grudnia, 2014 Tytuł artykułu

Świąteczna Iluminacja Brzegu. 40 tys.światełek zabłyśnie już 6 grudnia!

Treść artykułu

 
Odliczanie do Świątecznej Iluminacji Brzegu rozpoczęte!
40 tys. światełek zabłyśnie już 6 grudnia
 
Już 6 grudnia na starcie RODZINNEJ GRY MIEJSKIEJ „W poszukiwaniu Świętego Mikołaja” staną zespoły walczące o tytuł Rozświetlacza Brzegu. Świąteczna Iluminacja, organizowana już po raz kolejny przez firmę Mondelez Polska, rozpocznie się
o godzinie 13:30 na Placu Polonii Amerykańskiej przy BCK.
 
Do udziału w tradycyjnej zabawie przygotowanej z myślą o mieszkańcach Brzegu i okolic, organizatorzy zapraszają wszystkich spragnionych świątecznej atmosfery. W programie przewidziano wiele atrakcji, konkursów dla najmłodszych, a także tradycyjnych degustacji. Będzie aktywnie, bardzo rodzinnie i jak zawsze niezwykle słodko! W programie świąteczne kino plenerowe, występy zespołów lokalnych, a także zimowa ZUMBA® w wykonaniu całego miasta. Kilkadziesiąt drużyn rodzinnych weźmie udział w wyjątkowej GRZE MIEJSKIEJ. Zgłoszenia przyjmowane są do soboty, 6 grudnia br. do godziny 12:30. Szczegóły na stronie http://swiatecznailuminacja.pl/gra.php. Na zwycięzców czekają rodzinne upominki, a zespół, który dotrze na metę jako pierwszy, otrzyma tytuł Rozświetlacza Brzegu i możliwość rozpalenia Świątecznej Iluminacji. Już dziś zapraszamy na ten wyjątkowy moment, gdy w jednej chwili ulica Długa stanie się najbardziej magicznym miejscem w okolicy, a brzeżanie będą mogli cieszyć się zimowymi spacerami w blasku 40 tys. światełek.
 
Udział w wydarzeniu zapowiedziały także fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz rodziny oraz lokalne instytucje wspierające rozwój najmłodszych.
Bardzo cieszymy się, że lokalne organizacje zdecydowały się włączyć do tegorocznej Świątecznej Iluminacji. To dowód na to, że nasza sześcioletnia inicjatywa doskonale wpisuje się w to, czym żyją na co dzień mieszkańcy Brzegu i czego faktycznie oczekują w tym wyjątkowym czasie – mówi Joanna Matryba, specjalista ds. komunikacji w Mondelez Polska.
 
Będzie reprezentacja Miejskiej Biblioteki Publicznej, animatorzy z Centrum Zabawy
i Edukacji „Muchomorek”, brzeski oddział „Klubu Mamuśki”, Centrum Aktywnego Wsparcia oraz prowadząca zbiórkę książek Fundacja „Rozwój”. Pojawią się także pracownicy Mondelez Polska, którzy – kontynuując coroczny wolontariat na rzecz regionu – pomogą w sprawnej obsłudze oraz zapewnią wiele atrakcji programowych. Dzieci ucieszy punkt malowania twarzy czy robienia balonowych zwięrzątek, zajęcia plastyczne oraz aktywny tor przeszkód. Nie zabraknie także warsztatu robienia stroików świątecznych, będących doskonałą grudniową ozdobą każdego domu.
 
Ogromne atrakcje szykują się także dla fanów motoryzacji. Przedstawiciele Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu zapowiadają Paradę Mikołajów, którzy pojawią się
w samym sercu miasta nie w tradycyjnych zimowych saniach z reniferowym zaprzęgiem, ale …na motocyklach! W ubiegłych latach witano już Mikołajów, którzy przybyli dorożką, wojskowym gazikiem, limuzyną, a nawet amfibią.
 
Wszystkich obecnych 6 grudnia br. na placu Polonii Amerykańskiej czeka finał konkursu „Pomaluj bombkę z Mondelez Polska”, w którym udział wzięły instytucje opiekuńcze
i edukacyjne z całego regionu, ozdabiając bożonarodzeniowymi motywami styropianowe bombki. W wirtualnej galerii pojawiły się prawdziwe dzieła sztuki malowane farbami, oklejone cekinami, a nawet wykonane techniką decopupage czy collage, na jakie można było głosować. Prace młodych artystów doceniło 3 tys. osób, a o tym, która bombka zdobyła największe grono zwolenników i zasłużyła na słodkie zwycięstwo, dowiemy się już
w najbliższą sobotę.
 
Świąteczna Iluminacja to cykliczne wydarzenie, odbywające się od 2009 roku w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie, które organizowane jest z myślą o mieszkańcach powiatu brzeskiego i okolic. Głównym inicjatorem pomysłu jest firma Mondelez Polska, lider na rynku przekąsek i wiodąca firma branży spożywczej w Polsce, właściciel między innymi dwóch fabryk zlokalizowanych w Skarbimierzu koło Brzegu. Realizacją spotkania zajmuje się Brzeskie Centrum Kultury, wspierane przez Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta.
 
Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie www.swiatecznailuminacja.pl
 

Nie zapomnij udostępnić: