Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 listopada, 2014 Tytuł artykułu

Wojewódzkie podsumowanie rocznej działalności Szkolnych Związków Sportowych (zdjęcia)

Treść artykułu

 

6 listopada 2014 r. w Sali Stropowej brzeskiego ratusza odbyła się uroczystość podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół województwa opolskiego za rok 2013/2014. Honory gospodarza pełniła pani dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu – Jadwiga Walasek, która oficjalnie powitała przybyłych gości, wśród których znaleźli się – wicemarszałek Województwa Opolskiego – pani Barbara Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Opolu – pan Janusz Wójcik, wicekurator Opolskiego Kuratorium Oświaty – Rafał Rippel, Burmistrz Brzegu – pan Wojciech Huczyński, Starosta Powiatu Brzeskiego – pan Maciej Stefański, przewodnicząca Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Opolu – pani Joanna Dzido, Wiceburmistrz Brzegu – pan Stanisław Kowalczyk, koordynatorzy, działacze szkolnego związku sportowego, dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa opolskiego. Swą obecnością na uroczystości zaszczycili organizatorów wieloletni działacze na rzecz Szkolnego Związku Sportowego. Obecni byli oczywiście także nauczyciele, rodzice oraz uczniowie, których sukcesy sportowe przyczyniają się do promocji naszego województwa w kraju.
                              Atrakcyjną część artystyczną przygotowali uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 pod kierunkiem pań Magdaleny Koralewskiej, Ireny Syrico, Małgorzaty Węgrzynowskiej i Olimpii Kroczak-Kuli. Na program złożyły się wiersze o tematyce olimpijskiej, scenki pantomimiczne w wykonaniu Malwiny Michalskiej, Aleksandry Iwanyszczuk, Katarzyny Tobiasz, Katarzyny Żmijan, Ilony Saldan, Karoliny Pich, Tomasza Kopczyńskiego, Pawła Oleszki, Michała Zuzka oraz Grzegorza Gudzika. Przeplatane one były popisami wokalnymi Aleksandry Szyszki oraz Magdaleny Mazurkiewicz. W roli konferansjerów wystąpili Irmina Bendzera oraz Norbert Madura.
                              Uroczystość uświetniły przemówienia zaproszonych gości. Pani Barbara Kamińska zwróciła uwagę na rolę sportu w wychowaniu młodzieży oraz wartości, które wnosi on do życia każdego młodego człowieka. Wicekurator Rafał Rippel zwrócił uwagę na skuteczność programu "Rok Szkoły w Ruchu", który zaowocował tak wieloma osiągnięciami nagradzanych sportowców. O roli sportu w życiu młodzieży mówili także pani Joanna Dzido i Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński. Po przemówieniach nadszedł czas na przekazanie informacji dotyczących statystyk związanych ze współzawodnictwem sportowym w województwie opolskim. Zebrani na uroczystości mogli podziwiać osiągnięcia uhonorowanych placówek, oglądając specjalnie przygotowaną na tę uroczystość prezentację multimedialną. W kategorii szkół podstawowych w minionym roku szkolnym bezkonkurencyjne okazały się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu oraz Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi imienia Władysława Reymonta w Namysłowie. Po najwyższe laury we współzawodnictwie sportowym w kategorii szkół gimnazjalnych sięgnęło Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Kędzierzynie-Koźlu, wśród szkół średnich równych sobie nie miało Publiczne Liceum Ogólnokształcące  nr 2 w Opolu. Nagrody wręczono również 14 szkołom, które osiągnęły sukcesy w rywalizacji ogólnopolskiej. W tej kategorii także uhonorowano Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu.
                              Niezwykle wzruszającym momentem uroczystości było wręczenie nagród i wyróżnień osobom, które całe swoje życie poświęciły dzieciom, młodzieży oraz rozwojowi sportu szkolnego. Panowie Ryszard Milewski, Alfred Kudłak, Bogusław Nowacki oraz Piotr Lechowicz otrzymali owacje na stojąco.
                              Po miłej i wzruszającej uroczystości goście udali się na poczęstunek oraz złożyli wizytę w galerii prezentującej osiągnięcia sportowe Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi. Wszystkim zawodnikom, trenerom i działaczom sportowym życzymy, aby rok szkolny 2014/2015 okazał się równie udany, a kolejne zwycięstwa stały się dla nich źródłem osobistej radości, uznania, prestiżu oraz impulsem do dalszego rozwoju i przyczyniły się do promocji naszego miasta i województwa.
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                      Dorota Wyrzykowska

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia.

Nie zapomnij udostępnić: